Medvedev zdolal Zvereva a priblížil sa tak k postupu

Ruský tenista Daniil Medvedev sa teší po víťazstve v zápase červenej skupiny proti Nemcovi Alexandrovi Zverevovi na turnaji majstrov v Turíne 16. novembra 2021. Foto: TASR/AP

Medvedev začal výborne, Zverev stratil hneď svoj prvý servis a 25-ročný Rus získal prvý set v pomere 6:3.

Turín 16. novembra (TASR) - Ruský tenista Daniil Medvedev zvíťazil aj vo svojom druhom zápase na turnaji majstrov v Turíne. Obhajca titulu ako nasadená dvojka zdolal v červenej skupine trojku "pavúka" Nemca Alexandra Zvereva 6:3, 6:7 (3) a 7:6 (6).

Medvedev môže získať istotu postupu do semifinále, ak vo večernom zápase (21.00) Poliak Hubert Hurkacz zdolá Taliana Mattea Berrettiniho.

Medvedev začal výborne, Zverev stratil hneď svoj prvý servis a 25-ročný Rus získal prvý set v pomere 6:3. Ďalšie dva sety boli vyrovnané, druhý získal v tajbrejku Zverev, ale v treťom už mal viac síl jeho súper. "Alex skvele podával, bolo to veľmi vyrovnané. Rovnako bol vyrovnaný aj tretí set, ktorý som však našťastie v tajbrejku zvládol," povedal víťaz pre Eurosport.