< sekcia Šport

Nadal sa poďakoval všetkým, čo bojujú proti koronavírusu

Španielsky tenista Rafael Nadal. Foto: TASR/AP

Tridsaťtriročný tenista taktiež poslal povzbudzujúce slová všetkým, ktorí aktuálne trpia a vyjadril nádej, že sa veci čoskoro dostanú do normálnych koľají.

Madrid 23. marca (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal sa verejne poďakoval všetkým, ktorí bojujú proti šíreniu koronavírusu. V dvojminútovom videu na sociálnej sieti spomenul lekárov, sestry, všetkých zdravotníckych pracovníkov, políciu i civilnú stráž.

"Sú to hrdinovia, chcem im vyjadriť obdiv. Sú v prvej línii, riskujú a nám pomáhajú cítiť sa trochu bezpečnejšie," povedal aktuálne druhý najlepší hráč sveta.

Tridsaťtriročný tenista taktiež poslal povzbudzujúce slová všetkým, ktorí aktuálne trpia a vyjadril nádej, že sa veci čoskoro dostanú do normálnych koľají. Tiež poukázal na to, že všetko zlé je na niečo dobré, keď pandémia dokázala rozpútať veľkú vlnu solidarity. "Dokázali sme, že sa dokážeme zjednotiť," zakončil Nadal a vyzval všetkých, aby dodržiavali nariadenia kompetentných úradov.V Španielsku aktuálne evidujú takmer 30.000 prípadov koronavírusu, chorobe podľahlo vyše 1800 ľudí. Informovala DPA.