Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Najlepšie platenou športovkyňou za uplynulý rok je Japonka Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková sa teší po výhre na turnaji WTA. Foto: TASR/AP

New York 19. augusta (TASR) - Najlepšie platenou športovkyňou za uplynulý rok je japonská tenistka Naomi Osaková. Podľa magazínu Forbes zarobila v roku 2019 37,4 milióna dolárov, čo je historický ženský rekord. Spolu s dvojnásobnou grandslamovou víťazkou je v prvej desiatke poradia ešte osem ďalších tenistiek.

Dvadsaťdvaročná Osaková prekonala vďaka odmenám z turnajov a predovšetkým príjmom od sponzorov päť rokov starý rekord Rusky Márie Šarapovovej. Bývalá svetová jednotka si v roku 2015 zarobila 29,7 milióna dolárov.

Na druhom mieste skončila majiteľka 23 grandslamových titulov Američanka Serena Williamsová s 36 miliónmi. Tretiu priečku obsadila víťazka vlaňajšieho Roland Garros Ashleigh Bartyová z Austrálie. Jej príjem bol 13,1 milióna dolárov. Nadvládu tenistiek v rebríčku narušila iba futbalistka Alex Morganová. Reprezentantka USA, zarobila 4,6 mil. dolárov.