Tenistka Beguová postúpila do osemfinále dvojhry

Na snímke rumunská tenistka Irina-Camelia Beguová oslavuje postup do osemfinále po víťazstve v zápase 3. kola dvojhry žien nad Francúzkou Loliou Jeanjeanovou 6:1, 6:4 na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži v sobotu 28. mája 2022. Foto: TASR/AP

Swiateková ťahá najdlhšiu víťaznú sériu na okruhu WTA od roku 2013, keď Američanka Serena Williamsová vyhrala 34 stretnutí za sebou.

Paríž 28. mája (TASR) - Poľská tenistka Iga Swiateková postúpila do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Najvyššie nasadená hráčka zdolala v 3. kole Danku Koviničovú z Čiernej Hory 6:3, 7:5. Parížska šampiónka z roku 2020 predĺžila svoju víťaznú šnúru už na 31 zápasov a po sobotnom vypadnutí Pauly Badosovej i Ariny Sobolenkovej zostala v hre ako jediná hráčka z desiatky najvyššie nasadených v Paríži.

Swiateková ťahá najdlhšiu víťaznú sériu na okruhu WTA od roku 2013, keď Američanka Serena Williamsová vyhrala 34 stretnutí za sebou. V dueli s Koviničovou, premožiteľkou Slovenky Anny Karolíny Schmiedlovej v 2. kole, trikrát stratila svoje podanie. Svetová jednotka v druhom sete neudržala náskok 4:1, prehrávala 4:5, ale záver jej vyšiel, keď v dvanástom geme využila svoj druhý mečbal. V boji o postup do štvrťfinále sa stretne s Číňankou Čeng Čchin-wen. "Chcela som hrať agresívne, ale niekedy som dala do úderov až príliš veľa sily a nevedela som to kontrolovať," povedala 20-ročná Swiateková o herných problémoch v druhom sete.

S turnajom sa pre zranenie rozlúčila trojka pavúka Španielka Paula Badosová. Štvrťfinalistka z parížskej antuky z vlaňajška musela pre problémy s nohou skrečovať duel 3. kola s Ruskou Veronikou Kudermetovovou v druhom sete za nepriaznivého stavu 3:6 a 1:2. Vypadla aj siedma nasadená Bieloruska Arina Sobolenková, ktorá síce proti Talianke Camile Giorgiovej vyhrala úvodný set 6:4, v ďalšom priebehu však získala jediný gem a prehrala 6:4, 1:6 a 0:6.

Do osemfinále sa prebojovala Rumunka Irina-Camelia Beguová, ktorá si poradila s domácou Francúzkou Leoliou Jeanjeanovou 6:1, 6:4 i jedenástka podujatia Američanka Jessica Pegulová po výhre nad Slovinkou Tamarou Zidanšekovou 6:1 a 7:6 (2).

Čeng Čchin-wen (Čína) - Alize Cornetová (Fr.) 6:0, 3:0 - skreč Cornetová,
Veronika Kudermetovová (Rus.-29) - Paula Badosová (Šp.-3) 6:3, 2:1 - skreč Badosová
Madison Keysová (USA-22) - Jelena Rybakinová (Kaz.-16) 3:6, 6:1, 7:6 (3)