< sekcia Šport

Tenis-Roland: Podľa Hantuchovej sú favoritkami Halepová a Azarenková

Rumunská tenistka Simona Halepová. Foto: TASR/AP

Jasným favoritom turnaja je podľa Hantuchovej Simona Halepová, ktorá je teraz podľa nej nad ostatnými tenistkami. Už dva týždne predvádza neskutočný tenis.

Paríž 27. septembra (TASR) - Bývalá slovenská tenistka Daniela Hantuchová považuje za favoritky na triumf na grandslamovom Roland Garros Simonu Halepovú a Victoriu Azarenkovú. Informovala o tom vo svojej rubrike na oficiálnej webovej stránke WTA.

"Jasným favoritom turnaja je Simona Halepová, ktorá je teraz podľa mňa nad ostatnými tenistkami. Už dva týždne predvádza neskutočný tenis. Na konte má už 14 víťazstiev, a to jej výrazne zvyšuje sebavedomie. Azarenková je pre mňa druhá uchádzačka o titul. Zmeny, ktoré Victoria urobila sú pôsobivé, najmä tie, ktoré sa týkajú jej osobnosti. Je skvelým príkladom pre mladých ľudí. Vo štvrtom kole môže Azarenková naraziť na Serenu Williamsovú. Ak vezmeme do úvahy semifinále na US Open, aj tu by som dala miernu výhodu Victorii. Ale nech je to už akokoľvek, Serena je v skvelej kondícii. V Paríži na ňu bude možno vyvíjaný menší tlak ako v New Yorku. Všímam si tiež Elinu Svitolinovú, ktorá teraz patrí medzi najlepšie tenistky na antuke. Okrem toho získala trofej v Štrasburgu," napísala Hantuchová.