< sekcia Šport

Tenis: Výber Európy viedol po prvom dni Laver Cupu nad Tímom sveta 3:1

Tím Európy sa teší po víťazstve nórskeho tenistu Caspera Ruuda v zápase dvojhry proti Američanovi Reillymu Opelkovi z tímu sveta v rámci tenisového Laver Cupu 24. septembra 2021 v Bostone. Foto: FOTO TASR/AP

Tím Európy vyhral predošlé tri edície prestížneho podujatia.

Boston 25. septembra (TASR) - Tenisti výberu Európy viedli po prvom dni Laver Cupu 2021 v Bostone nad tímom zvyšku sveta 3:1. Prvý bod pre európsky tím vybojoval v TD Garden Nór Casper Ruud, ktorý zdolal domáceho Američana Reillyho Opelku 6:3, 7:6 (4). Ďalšie dva body pridali vo dvojhrách Talian Matteo Berrettini a Rus Andrej Rubľov. Výberu sveta sa podarilo v piatok už len znížiť stav vo štvorhre, keď John Isner s Denisom Shapovalovom zvíťazili nad duom Berrettini, Alexander Zverev 4:6, 7:6 (2), 10:1.

Štvrtý ročník Laver Cupu odštartoval bez veľkých mien, prvýkrát sa turnaj musí zaobísť bez kompletnej "veľkej trojky" Novak Djokovič, Roger Federer a Rafael Nadal. Federer, ktorý vznik Laver Cupu inicioval a je jeho spolumajiteľom, je rovnako ako Nadal stále medzi zranenými. Djokovič po mimoriadne náročnom priebehu sezóny účasť na turnaji odmietol. Tím Európy vyhral predošlé tri edície prestížneho podujatia.

Laver Cup

Svet - Európa 1:3

Reilly Opelka (USA) - Casper Ruud (Nór.) 3:6, 6:7 (4)

Felix Auger-Aliassime (Kan.) - Matteo Berrettini (Tal.) 7:6 (3), 5:7, 8:10

Diego Sebastian Schwartzman (Arg.) - Andrej Rubľov (Rus.) 6:4, 3:6, 9:11

John Isner, Denis Shapovalov (USA/Kan.) - Matteo Berrettini, Alexander Zverev (Tal./Nem.) 4:6, 7:6 (2), 10:1