< sekcia Šport

O odložení alebo zrušení Wimbledonu sa rozhodne budúci týždeň

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Organizátori budú mať na budúci týždeň mimoriadne rokovanie, kde by mohla padnúť definitíva.

Londýn 25. marca (TASR) - O odložení či zrušení grandslamového turnaja tenistov vo Wimbledone by sa malo rozhodnúť na budúci týždeň. V stredu o tom informovalo vedenie All England Clubu, ktoré zvažuje všetky možnosti v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Organizátori budú mať na budúci týždeň mimoriadne rokovanie, kde by mohla padnúť definitíva. Hlavná súťaž vo Wimbledone má odštartovať 29. júna. Podľa predstaviteľov All England Clubu by odloženie podujatia na iný termín mohlo mať vzhľadom na trávnatý povrch výrazné riziká. Turnaj bez účasti divákov kompetentní vylúčili. Turnaj vo Wimbledone sa od svojho vzniku v roku 1877 nehral iba počas dvoch svetových vojen, pripomenula agentúra AP.

V plánovanom termíne sa nebude hrať ďalší grandslamový turnaj Roland Garros, preložili ho až na jeseň. Podujatie, ktoré malo odštartovať 24. mája, sa po novom odohrá v dňoch 20. septembra až 4. októbra. O odklade už uvažujú aj organizátori US Open, v New Yorku sa má hrať od 31. augusta do 13. septembra. Momentálne sú pozastavené všetky turnaje ATP i WTA Tour do 7. júna.