Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Šport

Tenisky Michaela Jordana vydražili za rekordných 2,2 milióna dolárov

Na snímke tenisky Michaela Jordana, v ktorých legendárny basketbalista hral v druhom zápase finále play off NBA v roku 1998, sú vystavené v aukčnom dome Sotheby´s 5. apríla 2023 v New Yorku. Foto: TASR - AP

Je to najvyššia suma v histórii, za akú sa kedy predali topánky patriace športovcovi.

New York 12. apríla (TASR) - Športová obuv patriaca bývalému legendárnemu basketbalistovi Michaelovi Jordanovi sa na aukcii predala za rekordných 2,2 milióna dolárov. Je to najvyššia suma v histórii, za akú sa kedy predali topánky patriace športovcovi.

Podľa aukčného domu Sotheby's sa ešte nikdy predtým nepredali športové tenisky za viac peňazí. Jordan v nich hral v druhom zápase finále play off NBA v roku 1998. Chicago vtedy zvíťazilo na palubovke Utahu 93:88, celú sériu ovládlo 4:2 na zápasy a získalo majstrovský titul.

Suma prekonala rekord z októbra minulého roka. Jordanove tenisky, v ktorých podľa mnohých najlepší basketbalista histórie nastupoval vo svojej prvej sezóne v profilige (1984/85), sa vtedy predali za 1,47 milióna dolárov. Titul najdrahších tenisiek mediálne známej osoby držali topánky rapera Kanyeho Westa, ktoré vydražili za 1,8 milióna dolárov. Informovala o tom agentúra DPA.