Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 1. október 2023Meniny má Arnold
< sekcia Šport

Tím Jumbo-Visma zarobil na Vuelte 364.985 eur

Na snímke americký cyklista Sepp Kuss (uprostred) oslavuje na pódiu víťazstvo v 78. ročníku pretekov Vuelta a Espana 17. septembra 2023 v Madride. Foto: TASR/AP

Jumbo na Vuelte dominovalo, Američan Sepp Kuss získal červený dres, Dán Jonas Vingegaard skončil druhý a Slovinec Primož Roglič tretí.

Madrid 18. septembra (TASR) - Holandský cyklistický tím Jumbo-Visma si neodniesol zo španielskej Vuelty len prvé tri miesta v celkovom poradí a päť etapových vavrínov, ale aj takmer tretinu všetkých finančných prémií za dosiahnuté výsledky.

Jumbo na Vuelte dominovalo, Američan Sepp Kuss získal červený dres, Dán Jonas Vingegaard skončil druhý a Slovinec Primož Roglič tretí. To sa podarilo na Vuelte len raz v roku 1966 tímu Kas. Traja pretekári si podelili pódium aj v dvoch najťažších etapách s cieľmi na Tourmalete a Altu de L'Angliru. Holandská stajňa zároveň skompletizovala zlatý hetrik, keďže tento rok vyhrala všetky tri Grand Tours - Roglič triumfoval na Gire a Vingegaard na Tour de France.

Skvelé výsledky obohatili aj tímovú kasu, Jumbo na Vuelte zinkasovalo dokopy 364.985 eur, 81-krát viac ako najhorší tím Astana Qazaqstan (4485 eur). Druhý v poradí bol belgický Soudal QuickStep, ktorý si polepšil o 98.965 eur, a tretí skončil SAE Team Emirates (95.530). Informoval Cycling Weekly.