Quantcast
< sekcia Šport

TIPOS EXTRALIGA: Brankár Vošvrda zamieril do Michaloviec

Na snímke radosť hráčov HK Poprad z gólu na 0:1, dole brankár Tomáš Vošvrda (MHk 32 Liptovský Mikuláš), druhý zľava Patrik Svitana, druhý sprava James Livingston a vpravo Dávid Skokan (všetci HK Poprad) počas zápasu 1. kola Tipos extraligy MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 24. septembra 2021 v Liptovskom Mikuláši. Foto: TASR Milan Kapusta

V prebiehajúcej sezóne 2021/2022 nastúpil do 25 zápasov, v ktorých mal 90,0-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 3,28 inkasovaného gólu na zápas.

Michalovce 28. decembra (TASR) - Český hokejový brankár Tomáš Vošvrda bude pôsobiť v HK Dukla Ingema Michalovce. Do najvýchodnejšieho klubu Tipos extraligy zamieril po nedávnom konci v Liptovskom Mikuláši. Klub potvrdil angažovanie 32-ročného brankára na oficiálnej stránke.

Vošvrda sa už pripojil k novým spoluhráčom a premiéru v michalovskom drese by mal absolvovať v utorkovom zápase na ľade HC Košice. "Cieľ a sen sú jasné," uviedol na sociálnych sieťach. Pre skúseného brankára ide o tretie pôsobisko v rámci slovenskej extraligy. V uplynulých troch sezónach obliekal dres HK Poprad, v lete 2021 zamieril do Liptovského Mikuláša.

V prebiehajúcej sezóne 2021/2022 nastúpil do 25 zápasov, v ktorých mal 90,0-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 3,28 inkasovaného gólu na zápas. V dvoch stretnutiach si udržal čisté konto.

Po príchode Tomáša Vošvrdu sú na súpiske michalovského klubu brankári štyroch rôznych národností: Fín Karolus Kaarlehto, Američan Devin Williams a Slovák Michal Vojvoda. „Na brankárskom poste sa momentálne potykáme so zraneniami, ktoré si vyžadujú viac času na diagnostiku. Preto v momente, keď bol k dispozícii Tomáš Vošvrda, nebol čas na váhanie. Tomáš je bojovník, ktorý sa vie vyburcovať k skvelým výkonom pod tlakom a my veríme, že sa mu v Michalovciach bude dariť," uviedol klub na oficiálnej stránke.