< sekcia Šport

TIPOS EXTRALIGA: Slovan posilnil americký útočník Yogan

Na snímke zľava Brant Harris (Slovan), hlavný tréner HC Slovan Róbert Döme, Branislav Repáč (Slovan) a Brendan O’Donnell (Slovan) počas štvrtého zápasu semifinále hokejovej Kaufland play off Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 18. apríla 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Yogan hral vlani v nadnárodnej Ice Hockey League za Dornbirn. Bol siedmym najproduktívnejším hráčom ligy, v 50 zápasoch zaznamenal 52 bodov (21+31).

Bratislava 11. mája (TASR) - Americký hokejista Andrew Yogan sa stal novou posilou Slovana Bratislava. Dvadsaťdeväťročný útočník sa dohodol s vedením "belasých" na podmienkach ročnej zmluvy.

Yogan hral vlani v nadnárodnej Ice Hockey League za Dornbirn. Bol siedmym najproduktívnejším hráčom ligy, v 50 zápasoch zaznamenal 52 bodov (21+31). "Andrewa Yogana sme sledovali počas celej minulej sezóny v ICE HL. Pri svojej hre dokáže využiť výborné fyzické predpoklady (výška 191 cm, hmotnosť 93 kg), disponuje tiež dobrou strelou a šikovnými rukami. Je to flexibilný útočník, ktorý dokáže hrať na pozícii centra, ako aj na krídle. Navyše má za sebou cenné európske skúsenosti, vie ako hrať na európskych klziskách. Aj v drese Slovana budeme od neho očakávať výdatnú pomoc v ofenzíve a slušnú produktivitu. Do Bratislavy pricestuje v závere júla a s mužstvom absolvuje rozhodujúcu časť letnej predsezónnej prípravy pred sezónou 2021/22.," povedal pre klubový web generálny manažér Slovana Maroš Krajči.