< sekcia Šport

TIPOS EXTRALIGA: Svitana pokračuje v HK Poprad

Na snímke zľava Václav Stupka (Zvolen) a Patrik Svitana (Poprad) počas druhého zápasu finále Kaufland play off Tipos extraligy HKM Zvolen – HK Poprad vo Zvolene 30. apríla 2021. Foto: TASR

Tridsaťdvaročný krídelník odštartoval v Poprade kariéru, po pôsobeniach v Košiciach, Kazachstane a Poľsku sa v sezóne 2016/17 vrátil do tímu "kamzíkov".

Poprad 16. júna (TASR) - Hokejový klub HK Poprad sa dohodol na predĺžení spolupráce so svojim kapitánom Patrikom Svitanom aj na nasledujúcu sezónu.

"Ja som v klube spokojný, mám tu pohodu a vidím, že sa v ňom veľmi dobre pracuje či už v kabíne, alebo vo vedení klubu. Nechystám sa odísť a túžim konečne vyhrať s materským klubom zlato. Vyhrať titul je vždy motiváciou, mne slovenský chýba a chýba aj Popradu. Preto tu ostávam a spravím všetko preto, aby som ho získal," uviedol pre klubový web.

Tridsaťdvaročný krídelník odštartoval v Poprade kariéru, po pôsobeniach v Košiciach, Kazachstane a Poľsku sa v sezóne 2016/17 vrátil do tímu "kamzíkov". V uplynulom ročníku odohral 49 duelov v základnej časti a nazbieral 56 bodov(20+36). V 13 stretnutiach play off pridal jedenásť asistencií. "Každý kto ma pozná vie, že hrám tímovo a na štatistikách si nezakladám. Vždy sa snažím skôr vymyslieť šancu pre spoluhráča ako zakončovať. Ak nám to bude v kabíne šliapať minimálne tak ako naposledy, tak verím, že nový ročník bude ešte lepší," dodal.

"Po vydarenej sezóne som počítal s určitou prirodzenou migráciou, preto som rád, že sa ´Pinčiho´ netýkala. Je to hráč, ktorý je lídrom či už v kabíne alebo na ľade. Spolu s ostatnými lídrami, ktorých teraz ešte nemôžem menovať, bude nositeľom kvality a verím, že bude dôležitým prvkom k úspešnej sezóne," povedal hlavný tréner Peter Mikula.

Svitana má na konte v slovenskej najvyššej súťaži dokopy 611 štartov a v nich 373 bodov za 134 gólov a 239 asistencií. Dve sezóny strávil v Kazachstane, kde sa stal dvojnásobným majstrom a dve v Poľsku, kde s Krakovom vybojoval jeden titul. Slovensko reprezentoval na MS 2018, na ktorých trikrát asistoval v siedmich dueloch.