Quantcast
< sekcia Šport

Tipos SHL odštartovala s novým logom, lákadlom priamy postup

Ilustračné foto Foto: TASR

Kluby musia aj naďalej nasadzovať do zápasov sedem hráčov do 23 rokov, z toho dvaja musia byť do 20 rokov.

Bratislava 26. septembra (TASR) - Slovenská hokejová liga vstúpila počas uplynulého víkendu do novej sezóny 2022/2023 s vylepšeným logom a viacerými novinkami. Jednou z nich je vysielanie všetkých stretnutí naživo prostredníctvom digitálnej platformy. Ďalšou vidina priameho postupu do najvyššej súťaže pre víťaza ligy bez nutnosti prejsť cez barážové zápolenia.

Nové logo zdobilo dresy účastníkov SHL už počas víkendového otvorenia ročníka. Nadchádzajúcu sezónu by však mohlo negatívne ovplyvniť nepredvídateľné zvyšovanie cien energií. "Nárast cien energií je taký vysoký, že dochádza aj k 600 percentnému navýšeniu výslednej sumy za energie. Navyše, vývoj nie je vôbec stabilný. Musíme poďakovať mestám, že aj v čase energetickej krízy zatiaľ držia prevádzku zimných štadiónov. Ale ak nám v tomto nepomôžu najvyšší predstavitelia štátu, vnímame tu reálnu hrozbu," povedal pre portál hockeyslovakia.sk manažér športového oddelenia SZĽH Rastislav Konečný.

Hrací model súťaže sa oproti minulej sezóne nemení. V základnej časti TIPOS Slovenskej hokejovej ligy odohrá každé mužstvo 44 kôl. V súťaži bude opäť pôsobiť aj projekt reprezentácie do 18 rokov s mediálnym názvom JOJ Šport Slovensko 18. Družstvá umiestnené po základnej časti na 7. až 10. mieste odohrajú kvalifikáciu o play-off na tri víťazné zápasy. Pre jedenásty celok po základnej časti sezóna končí, posledné mužstvo vypadne priamo do 2. hokejovej ligy. Play off TIPOS SHL odštartuje 14. marca, víťaza sezóny 2022/2023, ktorý priamo postúpi do najvyššej súťaže, spoznáme najneskôr 26. apríla. Všetky série play-off sa už tradične hrajú na 4 víťazné duely.

Kluby musia aj naďalej nasadzovať do zápasov sedem hráčov do 23 rokov, z toho dvaja musia byť do 20 rokov. Rovnako sa nemenilo ani obmedzenie pre štart zahraničných hokejistov, za jedno mužstvo môžu nastúpiť do zápasu maximálne štyria, zároveň nie je povolený štart zahraničného brankára. "Nemyslím si, že by možnosť priameho postupu a zostupu negatívne ovplyvnila nasadzovanie mladých hráčov do zápasov. Kluby SHL sú za priestor hráčom do 23 rokov motivované aj finančne, a tak veríme, že trend z minulej sezóny, keď im kluby dávali naozaj dostatok priestoru, bude pokračovať," povedal Konečný.