< sekcia Šport

TL: Slovan podpísal ročnú zmluvu s kanadským útočníkom O'Donnellom

Na snímke generálny manažér HC Slovan Bratislava Maroš Krajči. Foto: TASR - Pavel Neubauer

O'Donnell pôsobí v európskych súťažiach od sezóny 2017/2018, keď bol členom tímu Červenej hviezdy Kchun-lun v KHL.

Bratislava 4. augusta (TASR) - Novou akvizíciou slovenského hokejového klubu Slovan Bratislava sa stal kanadský útočník Brendan O'Donnell. Dvadsaťosemročný krídelník pôsobil v uplynulej sezóne v Kladne, s "belasými" sa dohodol na ročnom kontrakte.

"V ofenzíve nám zostali voľné okná pre útočníkov, od ktorých budeme očakávať produktivitu. Zamerali sme sa na legionárov a práve jedným z nich by mal byť Brendan O’Donnell. Hráč je vo výbornom hokejovom veku, má skúsenosti z kvalitných európskych súťaží, kde potvrdzoval svoje zakončovateľské kvality. Veríme, že v podobnom trende bude pokračovať aj v Slovane. Priestor dostane v elitných formáciách i pri hre v nerovnovážnom počte," vyjadril sa pre klubový web po podpise kontraktu hlavný poradca a koordinátor nových vlastníkov Maroš Krajči.

O'Donnell pôsobí v európskych súťažiach od sezóny 2017/2018, keď bol členom tímu Červenej hviezdy Kchun-lun v KHL. Za čínsky klub odohral vtedy 25 duelov, bod na zápas si pripísal aj druhom tíme vo Vyššej hokejovej lige (VHL). Rodák z Winnipegu má aj krátku skúsenosť s fínskou Liigou, pôsobil tiež v EBEL lige, kde obliekal dres Dornbirneru EC. Tam si v 43 dueloch pripísal do štatistík 33 gólov a ďalších 20 asistencii.