Quantcast
< sekcia Šport

Tomaschek sa stal novým športovým riaditeľom Slovana, v klube i Vittek

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák (vpravo) a technický vedúci futbalovej reprezentácie Slovenska Róbert Tomaschek (vľavo) si podávajú ruky, uprostred asistent trénera Štefan Tarkovič, po víťazstve 3:1 v prípravnom futbalovom zápase nad Izraelom. Foto: TASR/Michal Svítok

Personálne zmeny prišli po prehre Slovana v Európskej konferenčnej ligy (EKL) na ihrisku arménskeho Pjunika Jerevan 0:2.

Bratislava 29. septembra (TASR) - Novým športovým riaditeľom futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava sa stal Róbert Tomaschek. Do klubu prichádza aj bývalý slovenský reprezentant Róbert Vittek na pozíciu riaditeľa pre medzinárodné vzťahy. Informovala stránka sport24.pluska.sk.

"Rozhodol som sa zrušiť všetky doterajšie funkcie vo vedení klubu. Róberta Tomascheka sme vymenovali za športového riaditeľa a Roba Vitteka za šéfa pre medzinárodné vzťahy. V nasledujúcich dňoch oznámime mená ďalších ľudí, ktorí pribudnú do vedenia klubu,“ povedal majiteľ, prezident a predseda predstavenstva klubu Ivan Kmotrík starší.

Personálne zmeny prišli po prehre Slovana v Európskej konferenčnej ligy (EKL) na ihrisku arménskeho Pjunika Jerevan 0:2. "Prekvapilo ma, že ma majiteľ klubu oslovil s ponukou. Vyrastal som v tomto klube a Slovan mám hlboko v srdci a aj preto som nemohol povedať nie," povedal Vittek. Najskôr skončili športový riaditeľ Richard Trutz a všetci skauti. V predchádzajúcom týždni odstúpil z postu generálneho manžéra aj Ivan Kmotrík ml.