< sekcia Šport

Neuera prichytili pri spievaní chorvátskej nacionalistickej piesne

Brankár Bayernu Manuel Neuer gestikuluje počas futbalového zápasu nemeckej Bundesligy Union Berlín - Bayern Mníchov v Berlíne 17. mája 2020. Nemecká bundesliga za prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení pre pandémiu nového koronavírusu pokračuje od soboty 16. mája, zvyšok sezóny sa dohrá bez divákov. Foto: TASR/AP

Pieseň o území Herceg-Bosna v susednej Bosne a Hercegovine napísal v roku 1998 folkový spevák Marko Perkovič a v Chorvátsku ju považujú za neoficiálnu futbalovú hymnu.

Záhreb 14. júla (TASR) - Nemecký futbalový brankár Manuel Neuer sa postaral o menší škandál. Kapitán Bayernu Mníchov trávi čas na dovolenke v Chorvátsku spoločne s trénerom Tonim Tapalovičom a nechal sa nakrútiť pri spievaní nacionalistickej piesne "Lijepa li si".

Pieseň o území Herceg-Bosna v susednej Bosne a Hercegovine napísal v roku 1998 folkový spevák Marko Perkovič a v Chorvátsku ju považujú za neoficiálnu futbalovú hymnu. Perkovič je tiež známy prezývkou Thompson podľa amerického samopalu, ktorý používal počas vojny o nezávislosť v deväťdesiatych rokoch. Pre podozrenia so sympatizovania s ustašovským režimom mu v niekoľkých krajinách zakázali vystupovať, informoval portál BBC.