< sekcia Šport

Príbeh Zlatana Ibrahimoviča sa chystá na filmové plátno

Hráč Manchestru United Zlatan Ibrahimovič. Foto: TASR/AP

Piatkové vydanie denníka Aftonbladet informovalo, že sa chystá filmová verzia Ibrahimovičovho autobiografického knižného diela.

Štokholm 1. decembra (TASR) - Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič by sa mal stať čoskoro hrdinom na striebornom plátne. Piatkové vydanie denníka Aftonbladet informovalo, že sa chystá filmová verzia Ibrahimovičovho autobiografického knižného diela.

"Môžem potvrdiť, že pripravujeme film. Myslím si, že môže byť skutočne dobrý," povedal pre denník spoluautor David Lagercrantz a dodal: "Bude to príbeh o tom, ako sa Zlatan stal hviezdou."

Knihu s názvom "Ja som Zlatan Ibrahimovič" preložili do 30 svetových jazykov a od roku 2011 sa predalo niekoľko miliónov výtlačkov. Ibrahimovič mal ťažké detstvo v meste Malmö, práve tento príbeh bol ústrednou témou knihy. "On si prežil americký sen na švédsky spôsob," dodal Lagercrantz a potvrdil, že Zlatana filmový projekt veľmi nadchol. "Ale najskôr sa musíme dohodnúť na scenári." Ten sa pripravuje v spolupráci s Jakobom Beckmanom. Lagercrantz nedávno získal ocenenie za film, ktorý vznikol na motívy kriminálneho bestselleru Milénium spisovateľa Stiega Larssona.