Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Šport

Tóth a Lipták pokračujú vo funkciách slovenských tímových kapitánov

Na snímke kapitán slovenskej tenisovej reprezentácie žien Matej Lipták. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Kapitánov reprezentačných tímov SR pre rok 2024 schválil Výkonný výbor Slovenského tenisového zväzu (VV STZ).

Bratislava 5. decembra (TASR) - Na lavičke daviscupového tímu tenistov bude pokračovať Tibor Tóth, kapitánom ženského tímu v Pohári Billie-Jean Kingovej bude aj naďalej Matej Lipták. Kapitánov reprezentačných tímov SR pre rok 2024 schválil Výkonný výbor Slovenského tenisového zväzu (VV STZ).

Tóth začne svoj štvrtý rok pôsobenia v tejto funkcii. Slováci vo februári tohto roka prehrali v kvalifikácii kvalifikácii o postup na finálový turnaj v holandskom Groningene 0:4. V septembri zvíťazili v Aténach nad domácim Gréckom vo svojom strede so Stefanosom Tsitsipasom 3:1 a v roku 2024 tak opäť zabojujú o postup v Srbsku. Hrať sa bude 2.-3. alebo 3.-4. februára. Srbskou jednotkou je Novak Djokovič, líder svetového rebríčka ATP.

Lipták je na fedcupovej lavičke nepretržite od roku 2009. Slovenky sa po dvoch sezónach nepredstavili na finálovom turnaji v Seville, keď v kvalifikácii nestačili na Taliansko 2:3. V dueli o účasť vo svetovej skupine zdolali Argentínu 3:1 a v apríli budúceho roka zabojujú o postup na finálový turnaj doma proti Slovinsku. Pre Liptáka to bude už jeho 30. stretnutie v pozícii kapitána v prestížnej tímovej ženskej súťaži. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.