< sekcia Šport

Traja hráči Karvinej mali pozitívny test na koronavírus

Ilustračná snímka. Foto: TASR Radovan Stoklasa

Situácia v Karvinej môže skomplikovať zvyšok najvyššej českej súťaže.

Karviná 2. júla (TASR) - Traja futbalisti MFK Karviná mali pozitívny test na koronavírus. Nemenovaní hráči putovali do štrnásťdňovej karantény, zvyšok mužstva strávi v izolácii päť dní, potom všetci absolvujú testy. Informoval o tom portál iSport.cz.

Situácia v Karvinej môže skomplikovať zvyšok najvyššej českej súťaže. Podľa webu iDnes.cz môže zhoršenie epidemiologickej situácie vyústiť k predčasnému ukončeniu ročníka. V takom prípade by nevyhlásili majstra ani zostupujúceho. Najviac by na to doplatila Slavia Praha, ktorá už získala titul, ale v prípade zrušenia sezóny by oň prišla.

Karviná figuruje v skupine o záchranu a v tabuľke je na štvrtom mieste. V prípade ukončenia sezóny by prichádzala do úvahy aj možnosť separátneho pokračovania nadstavby o titul, to by však museli odhlasovať kluby na Ligovom grémiu.

Portál idnes.cz vo štvrtok krátko popoludní informoval s odvolaním sa na dva nezávislé zdroje, že vedenie súťaže odložilo sobotňajšie predposledné kolo nadstavby o udržanie. V sobotu o 17.00 sa mali hrať zápasy Opava - Sigma Olomouc, Příbram - Teplice Zlín - Karviná. Na oficiálne potvrdenie súťaže, resp. vyjadrenie klubu sa ešte čakalo.

Vedenie súťaže pre pozitívne prípady v Karvinej odložilo sobotňajšie predposledné kolo nadstavby o udržanie. V sobotu o 17.00 sa mali hrať zápasy Opava - Sigma Olomouc, Příbram - Teplice Zlín - Karviná. Podľa predsedu Ligovej futbalovej asociácie Dušana Svobodu pravdepodobne nebude možné dokončiť najvyššiu súťaž v plánovanom formáte.