< sekcia Šport

Trenčan P. FRÜHAUF po boji o titul: Toľko bolesti som v živote nezažil

Hokejista Dukly Trenčín Peter Frühauf v štúdiu TABLET.TV. Foto: TABLET.TV

Hokejový obranca Dukly Trenčín Peter Frühauf zažil pred pár dňami najväčšie sklamanie vo svojej športovej kariére. V televíznom štúdiu TABLET.TV sme sa s ním najmä o tom pred pár dňami porozprávali.

Bratislava 5. mája (Teraz.sk) – Tohtoročné finále našej najvyššej hokejovej súťaže medzi Trenčínom a Banskou Bystricou bolo jedno z najzaujímavejších v jej 25-ročnej histórii. Zverenci trénera Országha v nej síce viedli už 3:0 na zápasy, no hokejisti Dukly sa takmer postarali o zázrak. Sériu vyrovnali, no v rozhodujúcom súboji už ťahali za kratší koniec. Trenčiansky obranca Peter Frühauf nám v televíznom štúdiu TABLET.TV porozprával, či ho už prebolelo sklamanie z toho, že nemohol druhýkrát v kariére zdvihnúť nad hlavu majstrovský pohár, ako celú finálovú sériu prežíval, s akými problémami sa počas nej boril, či mohol byť posledný duel sezóny aj jeho posledným v kariére, no prezradil aj to, ako sa mu pozdáva súčasný reprezentační tím a aké šance mu dáva na majstrovstvách sveta v Dánsku.

Hoci to po úvodných troch finálových zápasoch vyzeralo tak, že sa o tohtoročnom majstrovi rozhodne v najkratšom možno čase, napokon z toho bolo najdramatickejšie finále za posledné roky. Hokejisti Dukly Trenčín dokázali vyrovnať stav série s Banskou Bystricou z 0:3 na 3:3 na zápasy, no v rozhodujúcom súboji už lapali po dychu. „Ujali sme sa síce vedenia, no už pred našim gólom mali Bystričania kopec šancí, boli živší, viac im to ,jazdilo´... Objektívne treba povedať, že sme so šťastím vyhrávali. Keby sme tento stav však udržali dlhšie, mohol ten zápas vyzerať inak, no krátko na to sme inkasovali vyrovnávajúci gól a vzápätí strhol súper vedenie na svoju stranu. Potom už bola Bystrica na koni a cválala až do konca. Nás neraz podržal brankár Hiadlovský a len vďaka nemu nebolo o majstrovi rozhodnuté skôr ako v polovici záverečnej tretiny, kedy sme inkasovali tretí gól a po ňom ešte ďalšie dva,“ vrátil sa myšlienkami niekoľko dní dozadu Peter Frühauf.

POZRITE SI CELÚ TELEVÍZNU DEBATU S PETROM FRÜHAUFOM:Frühauf odohral vo finálovej sérii šesť zo siedmich zápasov, no v ani jednom z nich nebol zdravotne fit. On sám to nerád priznáva, aby nedegradoval triumf Banskobystričanov, no pravda je taká, že v tom čase zažíval kvôli bolestiam nejednu bezsennú noc. „Nerád o tom hovorím, aby to nevyzeralo, že sa vyplakávam. Ale keď ste už túto tému otvorili, tak je pravda, že to bolo v tomto smere náročné a určite to bolo najbolestivejšie play off v mojej kariére. Boli tam aj nejaké injekcie a nebolo ich málo, no to už asi patrí k tomu. Nemyslím si totiž, že by nejaký hráč v mojom veku pohrdol šancou zabojovať o majstrovský titul kvôli nejakému zraneniu, no s čistým svedomím môžem už teraz povedať, že toľko bolesti som v živote ešte nezažil,“ pokračoval skúsený obranca, pre ktorého sa misia v Dukle s najväčšou pravdepodobnosťou ešte neskončila. „Ak ma dajú lekári dokopy, chcem s Trenčínom získať majstrovský pohár!“

Tridsaťpäťročný rodák z Prešova má síce na konte jeden majstrovský titul so Slovanom Bratislava zo sezóny 2011/12, ale po triumfe s trenčianskou Duklou túžil viac ako inokedy. O to väčšie sklamanie prežíval bezprostredne po záverečnej siréne sezóny a rovnako ho to bolí aj s odstupom niekoľkých dní. „Stále to trvá a na rovinu poviem, že to je najväčšie sklamanie v mojej kariére. Predsa len, ak hráte siedmy finálový zápas, máte k nemu bližšie ako hocikedy inokedy, môžete v ňom mať viac šťastia ako súper, ale môže sa stať aj niečo nepredvídateľné a následne zdvihnete nad hlavu majstrovský pohár. Takže najmä z tohto dôvodu to beriem ako obrovské sklamanie, ktoré ma tak skoro určite neprejde. Ak vôbec...,“ prezradil Frühauf.

Slovákom prognózuje semifinále


Kým Frigo, ako znie Peťova dlhoročná prezývka, si to po spomínanej majstrovskej sezóne v Slovane zamieril do Čiech, belasí sa stali súčasťou nadnárodnej KHL, kde pôsobia dodnes. Nemrzí ho, že si s klubom z hlavného mesta nezahral v druhej najkvalitnejšej lige na svete? „Nie. Dlhé lety, časové posuny a vlastne všetko, čo sa deje okolo toho, nebolo nič pre mňa. Nepopieram, že KHL, ktorá má obrovskú kvalitu, by som si rád zahral, ale samotné lietanie ja nemusím. Aj z toho dôvodu som si to ani veľmi predstaviť nevedel,“ pokračoval 20-násobný slovenský reprezentant.V týchto dňoch sa v Dánsku konajú 82. majstrovstvá sveta v hokeji, kde nechýbajú ani naši hokejisti. Ako sa Frühaufovi pozdáva súčasný slovenskí tím a aké umiestnenie mu prognózuje? „Celkom sa mi páči, ako je poskladaný, chalani vedia, čo majú hrať, Ramsayho systém sa im podľa mňa už dostal pod kožu a celkovo si myslím, že sme na dobrej ceste. Pevne verím, že na šampionáte chlapci zvládnu prvý zápas s Českom a od neho sa potom odrazíme. Brankárov máme skvelých, a tak by bolo dobré, aby sa našiel jeden strelec a kolektívnym výkonom sme išli celý turnajom. Ak sa nám podarí postúpiť do štvrťfinále, v čo verím, tak by z toho mohlo byť aj semifinále. Je to možno až priveľmi optimistické, ale čo by som to bol za Slováka a kamaráta, keby som v to aspoň nedúfal,“ uzavrel Peter Frühauf.