Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Trenčín doma zdolal Nitru 4:2 v 43. kole TEL

Na snímke uprostred Šimon Petráš (Dukla), zakončuje do siete Matt O'Connor (Nitra), prizerajú sa Luke Green (Nitra), Branislav Mezei (Nitra) a Filip Krivošík (Nitra) v zápase 43. kola Tipos extraligy HK Dukla Trenčín - HK Nitra, 3. marca 2023 v Trenčíne. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Domáci figurujú na deviatej priečke tabuľky o bod za Popradom.

Trenčín 3. marca (TASR) - Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase predposledného 43. kola Tipos Extraligy nad HK Nitra 4:2. Domáci figurujú na deviatej priečke tabuľky o bod za Popradom. Nitra je desiata a v záverečnom kole sa pobije o poslednú postupovú priečku v priamom súboji s jedenástym Liptovským Mikulášom, ktorý prekvapujúco vyhral doma nad Slovanom Bratislava 3:1.

Nitrania si v úvode zahrali presilovku 5 na 3, no šancu nevyužili a potom doplatili na vlastnú nedisciplinovanosť. V prvej tretine hrali až dvakrát v oslabení o dvoch hráčov, čo Trenčania využili. V 6. minúte otvoril skóre Sojčík a v 11. pridal druhý gól Petráš. Nitra nevyužila ani svoju druhú šancu v hre 5 na 3 a krátko po prvej prestávke pykala, keď zvýšil už na 3:0 Tourigny. Ďalšie tri góly padli v presilovkách. Najprv v 49. minúte znížil Baláž, v 54. upravil na 4:1 Čacho a o tri neskôr skorigoval výsledok Lacka.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly
: 6. Sojčík (Šťastný, Flick), 11. Petráš (Čacho, Tourigny), 24. Tourigny, 54. Čacho (Tourigny) - 49. Baláž (Krivošík, Tvrdoň), 56. Lacka (Tvrdoň, Gill). Rozhodovali: Žák, Štefik - Junek, D. Konc ml., vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 3148 divákov.

Trenčín: Honzík - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ozols, Martiška, Kupec - Petráš, Čacho, Dalecký - Thelin, Flick, Drábek - Hudec, Sojčík, Šťastný - Krajčovič, Jakubec, Obdržálek

Nitra: O´Connor - Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek - Lacka, Gill, A. Sýkora - Elmer, Buncis, Tvrdoň - Čederle, Solenský, Knies