Quantcast
< sekcia Šport

Tréner Burnley Dyche podpísal nový štvorročný kontrakt

Ilustračná snímka. Foto: TASR Štefan Puškáš

Dyche je aktuálne najdlhšie slúžiacim trénerom v najvyššej anglickej súťaži.

Londýn 16. septembra (TASR) - Tréner futbalistov FC Burnley Sean Dyche podpísal nový kontrakt na štyri roky. Vo štvrtok o tom informoval účastník anglickej Premier League. Päťdesiatročný kouč tak ostane na lavičke "bordových" do roku 2025.

Dyche je aktuálne najdlhšie slúžiacim trénerom v najvyššej anglickej súťaži. V Premier League pôsobia "The Clarets" pod jeho vedením šiestu sezónu, ale v poslednom čase sa špekulovalo o jeho odchode. Nový majiteľ klubu ALK Capital však napokon uzavrel s úspešným trénerom dlhodobý kontrakt, na rovnaké obdobie si klub poistil aj služby asistenta Iana Woana.

"Som rád, že sme uzavreli spoluprácu na dlhšie obdobie, môžeme sa pozerať do budúcna a pracovať na rozvoji klubu," povedal podľa AFP Dyche, ktorý vedie Burnley od roku 2012. "Po tých rokoch som si ku klubu a našim fanúšikom vytvoril silný vzťah a teším sa na tvrdú prácu," dodal. "Sme veľmi spokojný s tým, čo Sean dosiahol a teší nás, že sme mu v letnom prestupovom období dali istotu, že s ním chceme spolupracovať na dlhšie obdobie. Potrebujeme pokračovať v progrese, je to súčasť našej stratégie," povedal prezident klubu Alan Pace.

V prvých štyroch kolách Premier League získali hráči Burnley len jeden bod a nachádzajú sa v zóne zostupu. V sobotu sa stretnú s Arsenalom, ktorý sa tiež v úvode sezóny trápi.