Tréner Herthy obhajoval oslavy hráčov pri góloch: Sú to emócie

Bruno Labbadia, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Nemecká futbalová liga uviedla, že proti hráčom Herthy nepodnikne žiadne disciplinárne kroky.

Berlín 17. mája (TASR) - Tréner nemeckého futbalového klubu Hertha Berlín sa zastal svojich hráčov, ktorí po góloch v sobotňajšom zápase na pôde Hoffenheimu nedodržali odstup pri ich oslavách. Bruno Labbadia vyzval verejnosť na pochopenie.

Nemecká futbalová liga (DFL) uviedla, že proti hráčom Herthy nepodnikne žiadne disciplinárne kroky. O triumf Berlínčanov 3:0 sa pričinil aj slovenský obranca Peter Pekarík, keď si v 58. minúte jeho strelu z voleja stečoval do vlastnej siete Kevin Akpoguma. O dve minúty neskôr poistil náskok hostí Vedad Ibiševič, výhru spečatil v 74. minúte Matheus Cunha. "Samozrejme sme o tom s hráčmi hovorili, ale futbal prináša emócie a toto musí každý pochopiť. Navyše sa nestáva často, aby Hertha strelila u súpera tri góly," uviedol Labbadia podľa agentúry DPA.