Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Šport

Tréner Klopp pije pivo, len keď jeho tím vyhrá na ihrisku súpera

Ilustračná foto Foto: FOTO TASR/Michal Svítok

Vo vlaňajšej sezóne mal Jürgen Klopp túto príležitosť zriedka, v 19 vonkajších dueloch uspeli jeho zverenci len šesťkrát.

Liverpool 21. septembra (TASR) - Tréner futbalistov FC Liverpool si dopraje pohár piva len v prípade, keď jeho zverenci zvíťazia na ihrisku súpera. Vo vlaňajšej sezóne mal Jürgen Klopp túto príležitosť zriedka, v 19 vonkajších dueloch uspeli jeho zverenci len šesťkrát. Nemecký kormidelník pre portál talksport.com vtipne poznamenal, že sa vďaka tomu stal takmer abstinentom.

V tejto sezóne hrali "The Reds" u súperov tri zápasy, v dvoch dokázali triumfovať. Po remíze 1:1 v Londýne s FC Chelsea zvíťazili 2:1 v Newcastli a 3:1 vo Wolverhamptone. "Pivo pijem, len keď vyhráme vonkajší zápas. A v minulej sezóne som sa takmer stal abstinentom. Takže teraz je to už samozrejme lepšie," uviedol Klopp. Jeho tím je po štyroch víťazstvách v úvodných piatich zápasoch na treťom mieste tabuľky Premier League.

Klopp má ako rodený Nemec pivo v obľube, v minulosti bol dokonca reklamnou tvárou jedného známeho pivovaru. Nemci patria v Európe každoročne medzi najväčších konzumentov tohto nápoja v priemere na obyvateľa.