Quantcast
< sekcia Šport

Tréner Varga skončil na lavičke Banskej Bystrice

Na snímke tréner Stanislav Varga. Foto: TASR - Ján Krošlák

Vedenie klubu v piatok informovalo, že sa rozhodlo nepredĺžiť s koučom zmluvu, ktorá mu vypršala 30. júna 2022.

Banská Bystrica 1. júla (TASR) - Nováčik futbalovej Fortuna ligy MFK Dukla Banská Bystrica sa dva týždne pred štartom sezóny rozlúčil s hlavným trénerom Stanislavom Vargom. Vedenie klubu v piatok informovalo, že sa rozhodlo nepredĺžiť s koučom zmluvu, ktorá mu vypršala 30. júna 2022.

"MFK Dukla ďakuje trénerovi Vargovi za odvedenú prácu v našom tíme a praje mu do budúcnosti veľa úspechov. Nového hlavného trénera mužstva predstavíme v krátkom čase," uviedol klub vo vyhlásení, ktoré zaslal TASR.

Štyridsaťdeväťročný Varga sa ujal kormidla v Banskej Bystrici v roku 2018. Postup do Fortuna ligy mu dvakrát tesne unikol, podarilo sa to až na tretí pokus, keď jeho tím nemusel ísť do náročných barážových bojov. Do najvyššej slovenskej súťaže postúpil administratívnym spôsobom z druhého miesta 2. ligy.

V najvyššej súťaži budú Banskobystričania účinkovať po siedmich rokoch. Varga začal s tímom aj letnú prípravu, no sezónu na lavičke nezačne. Najbližší prípravný zápas odohrá mužstvo doma na Štiavničkách v sobotu 2. júla proti GKS Katovice. Nový ročník odštartuje v piatok 15. júla na ihrisku Michaloviec.