Třinec zvíťazil nad Kladnom 5:4 českej extralige

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V drese domácich si slovenský útočník Marko Daňo pripísal štyri body za dva góly a dve asistencie.

Mladá Boleslav 5. februára (TASR) - Hokejisti Třinca zvíťazili v nedeľnom zápase 45. kola českej extraligy nad Kladnom 5:4. V drese domácich si slovenský útočník Marko Daňo pripísal štyri body za dva góly a dve asistencie, jeho krajan Tomáš Marcinko dal jeden gól a dvakrát asistoval. Jaromír Jágr mal za Kladno bilanciu 1+1 a prekonal rekord legendárneho Waynea Gretzkého.

Podľa neoficiálnej historickej štatistiky, do ktorej sa počítajú zásahy z profesionálnych súťaží i reprezentácie, má 50-ročný Jágr po nedeli na konte celkovo už 1099 gólov. Niekdajší skvelý kanadský útočník Gretzky nastrieľal v kariére o jeden menej, teda 1098. "Neuveriteľné! Klobúk dole pred ním. Verím, že mu to tam bude padať aj naďalej a ešte bude rekord navyšovať. Stále na to má," citoval portál isport.cz Daňa, ktorý si po vzájomnom zápase vymenil s Jágrom pár slov: "Pogratuloval som mu k dobrému zápasu, on mne tiež, podali sme si ruky. Bolo to stručné."

Hokejisti BK Mladá Boleslav podľahli na domácom ľade Vítkoviciam 2:3. Slovenský útočník Róbert Lantoši v drese domácich zaznamenal gól, keď v druhej tretine upravil skóre na 2:1 z trestného streľania.

Hradec Králové zdolal doma Brno 1:0. Mislav Rosandič asistoval pri jedinom góle stretnutia. Litvínov prehral na domácom štadióne s Karlovými Varmi 1:2 po predĺžení. K výhre hostí dopomohol asistenciou na začiatku druhej tretiny slovenský legionár David Griger.

česká liga - 45. kolo:

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 14. Dvořáček, 26. LANTOŠI (tr. str.) - 23. Bukarts, 28. Chlan, 45. Prčík

Mountfield HK Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 11. Lalancette (ROSANDIČ, Werek)

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0, - 0:1)

Góly: 30. Hlava - 20. Hladoník (Rachůnek, GRIGER), 60. Mikyska

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Góly: 7. Rekonen, 17. Hrabík - 19. Flynn, 25. a 48. Filippi, 53. Ordoš

HC Olomouc - Madeta Motor České Budějovice 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 34. Nahodil, 52. Klimek (KUSKO), 54. Bambula - 1. Valský, 19. Doležal

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Góly: 8. DAŇO (Nestrašil, MARCINKO), 19. DAŇO (Ružička, MARCINKO), 23. Hrňa, 46. Ružička (DAŇO), 51. MARCINKO (DAŇO) - 10. Plekanec, 31. Kubík, 38. Indrák, 44. Jágr

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 5. Buchtele, 26. a 49 Řepík, 31. Tomášek - 1. Sedlák, 21. Košťálek