Quantcast
< sekcia Šport

Trnava získala nigérijského mladíka Oseniho

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Devätnásťročný ofenzívny stredopoliar doteraz hral iba vo svojej domovine v klube 36 Lion FC, čo je jedna z najväčších akadémií v Nigérii.

Trnava 17. mája (TASR) - Nigérijský futbalista Azeez Oseni absolvoval úspešnú skúšku v Spartaku Trnava, za ktorý bude hrať v nasledujúcej sezóne. Víťaz Slovenského pohára o tom informoval na svojom webe.

Devätnásťročný ofenzívny stredopoliar doteraz hral iba vo svojej domovine v klube 36 Lion FC, čo je jedna z najväčších akadémií v Nigérii. Spartak sa s hráčom dohodol na ročnom hosťovaní s následnom opciou na trvalý prestup.

"Je to môj prvý profesionálny kontrakt a som veľmi šťastný, že som na skúške uspel. Spartak je klub, ktorý mi môže dať veľa a verím, že sa dokážem presadiť. Rád by som tu zažil nejaký triumf. Najlepšie sa cítim na poste ofenzívneho záložníka alebo podhrotového hráča," povedal po podpise Oseni, ktorý je členom nigérijskej reprezentácie do 20 rokov.

"Je to mladý a perspektívny hráč, ktorý nás zaujal počas predchádzajúcich 14 dní, keď s nami hral a trénoval. Verím, že môže byť prínosom pre klub, lebo je reprezentant svojej krajiny, kreatívny hráč a tí sa veľmi ťažko hľadajú. Samozrejme, bude sa musieť aklimatizovať, preto mu doprajeme čas počas hosťovania, a keď nás presvedčí, tak môžeme podpísať dlhodobejší kontrakt. V mužstve nám takýto typ futbalistu v stredovej formácií chýba. Chceme mať vyššiu konkurenciu a inú typológiu stredných hráčov v záložnej formácii," povedal na margo nového hráča kouč "andelov" Michal Gašparík.

Azeez Oseni by tak mohol nahradiť Ammara Ramadana, ktorému sa skončilo hosťovanie a vracia sa do svojho materského klubu Ferencváros Budapešť. Počas sezóny odohral za Spartak dvanásť zápasov v lige a dva v pohári, kde sa strelecky presadil v semifinále v Senici.