< sekcia Šport

Trnavský kapitán Godál o roku 2018: Čiernym bodom len ligová jeseň

Kapitán Trnavy Boris Godál. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V pozícii úradujúceho majstra prezimuje Spartak až na ôsmom mieste tabuľky, s obrovským 25-bodovým mankom na lídra súťaže Slovan Bratislava.

Trnava 8. decembra (TASR) - Hráčom Spartaka Trnava sa postupom do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2018/2019, ktorý okorenili doterajším štvorbodovým ziskom, podarilo pozdvihnúť renomé slovenského klubového futbalu. V najvyššej domácej súťaži to však v jesennej časti bolo z ich strany výsledkovo sotva priemerné. V pozícii úradujúceho majstra prezimujú až na ôsmom mieste tabuľky, s obrovským 25-bodovým mankom na lídra súťaže Slovan Bratislava a ďaleko za priečkami zaručujúcimi účasť v nasledujúcej edícii európskych pohárov.

V zostávajúcich štyroch jarných kolách základnej časti Fortuna ligy čaká "andelov" náročný boj o miestenku v hornej šestke. Ich úsilie bude sťažené o to viac, že koncom novembra prišlo v klubových štruktúrach k "zemetraseniu". Odísť sa rozhodli dlhoročný mecenáš klubu Vladimír Poór, prezident Dušan Keketi starší, generálny manažér Pavel Hoftych i tréner Radoslav Látal, pričom zmeny nastanú počas zimnej prestávky veľmi pravdepodobne aj v hráčskej kabíne. Kapitána Borisa Godála pri bilancovaní roka 2018 mrzela jediná vec - nepresvedčivé výsledky tímu v jesennej časti Fortuna ligy. "Bol to pre nás historický rok. Spravili sme po dlhej dobe titul a dostali sa do skupinovej fázy Európskej ligy, v Slovenskom pohári sme sa prebojovali do štvrťfinále. Jediný čierny bod je liga. Výsledky v nej sme strácali prevažne v záverečných 10-15 minútach, tam nám utieklo naozaj strašne veľa bodov. Hrali sme často v inej zostave, bola to pre nás nová skúsenosť, lebo my slovenskí hráči nie sme zvyknutí na takú porciu zápasov, akú sme absolvovali túto jeseň. Neboli sme takí kompaktní ako minulú sezónu, ale v Európe sme urobili slovenskému futbalu dobré meno. Okrem ligy to teda hodnotím pozitívne."

Domáce víťazstvo 3:1 nad Trenčínom v 18. kole FL označil Godál za nesmierne dôležité. "Veľmi si ho cením, lebo vieme, aké výsledky sme v lige túto jeseň dosahovali. Postrácali sme príliš veľa bodov, preto som rád, že sme sa dnešnej výzvy zhostili a zvíťazili," poznamenal 31-ročný stopér, ktorý sa do zápasového diania vrátil po zranení. "Prvých 20 minút bolo strašných, hľadal som sa, všade som bol neskoro. Nebolo to optimálne, tri týždne som nehral, ale nakoniec som rád, že som mojou maličkosťou mohol prispieť k víťazstvu. Na jar sa hrá ešte o 12 bodov a sme radi, že naša strata na šiestu Nitru je len trojbodová. Pri šesťbodovom manku by už naše šance na účasť v hornej časti boli utópia. Zostali sme na dostrel a máme nové výzvy do jarnej sezóny."

Ešte predtým sa Spartak rozlúči so starým rokom štvrtkovým domácim zápasom D-skupiny EL s Fenerbahce Istanbul. "Mám želanie, aby bol plný dom a nie taká návšteva, ako na Trenčín. Ani si nepamätám, kedy bolo v Trnave na futbale tisíc ľudí. Nikto nebude pod tlakom, Fenerbahce má postup istý a my by sme si radi udržali tretie miesto v tabuľke. Chceme sa rozlúčiť dôstojne. Dúfam, že si to ľudia užijú a aby im nebola zima, nech nás poriadne povzbudzujú," pozval Godál na zápas fanúšikov.