Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Plavci Trníková, Potocká aj Klobučník postúpili v Kazani do semifinále

Na snímke Tomáš Klobučník, foto z archívu. Foto: TASR - Pavol Zachar

Potocká prenikla do semifinále vďaka redukovanému poradiu a Trníková dosiahla osobný rekord.

Kazaň 5. novembra (TASR) - Slovenskí plavci Nikoleta Trníková, Tomáš Klobučník a Tamara Potocká sa na ME v krátkom bazéne v Kazani prebojovali v piatok do semifinále. Trníková dosiahla v rozplavbách na 200 m polohové preteky šestnásty najrýchlejší čas 2:12,36 min. Klobučník obsadil na 200 m prsia 10. miesto výkonom 2:06,45 a Potockú klasifikovali na 100 m motýlik na 18. priečke (1:00,02).

Potocká prenikla do semifinále vďaka redukovanému poradiu, Trníková dosiahla osobný rekord a Klobučník zabojuje o finále v redukovanom poradí deviatym najrýchlejším časom. V akcii boli v piatok aj ďalší dvaja slovenskí reprezentanti, Tomáš Peciar obsadil 41. miesto na 200 metrov voľný spôsob časom 1:52,49 min a Adam Halas na 50 metrov motýlik finišoval na 22. mieste (23,33).