Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Trníkovej v Kazani tesne uniklo finále ME

Plavkyne skáču do vody v rozplavbách na 400 metrov polohové preteky na ME v krátkom bazéne v ruskej Kazani 2. novembra 2021. Foto: TASR/AP

Slovenka skončila vo svojej rozplavbe šiesta, od finále ju delilo len 10 stotín.

Kazaň 2. novembra (TASR) - Slovenskej plavkyni Nikolete Trníkovej iba tesne ušiel postup do finále na 400 metrov polohové preteky na ME v krátkom bazéne v ruskej Kazani. V utorkových rozplavbách prekonala časom 4:37,69 min. vlastný národný rekord a obsadila celkové deviate miesto.

Trníková skončila vo svojej rozplavbe šiesta, od finále ju delilo len 10 stotín. "Pocity sú fantastické, veľmi ju to od začiatku bolelo, ale išla do toho a nevzdávala to. Sme veľmi šťastní, že sa to podarilo. Ďakujeme všetkým za podporu u nás doma a dúfam, že tento dobrý štart do ME povzbudí aj ostatných do ich výkonov," uviedol v tlačovej správe Slovenskej plaveckej federácie (SPF) tréner Karel Procházka.

Druhá slovenská reprezentantka Barbora Mikušková skončila na 400 m pol. pr. časom 4:51,57 min. na 21. priečke.

V hre boli v úvodný deň aj ďalší Slováci. Adam Halas na 100 m motýlik finišoval na 25. pozícii časom 52,13 s. Na 400 m v.sp. obsadil Tomáš Peciar 31. miesto (3:56,55 min), na 50 m kraul bola Lilian Slušná 32. (25,38) a Martina Cibulková 44. (26,47). Na 100 m prsia klasifikovali Ninu Vadovičovú na 32. priečke (1:07,97).