Quantcast
< sekcia Šport

Trojnásobný olympijský víťaz Učimura ukončil kariéru

Na snímke japonský gymnasta Kohei Učimura pózuje so zlatou medailou po víťazstve vo viacboji mužov v športovej gymnastike na OH v brazílskom Riu de Janeiro 10. augusta 2016. Foto: TASR/AP

Učimura získal zlato vo viacboji na OH 2012 i 2016, v Riu de Janeiro 2016 navyše triumfoval s japonským tímom v súťaži družstiev.

Tokio 11. januára (TASR) - Trojnásobný olympijský šampión v športovej gymnastike Kohei Učimura ukončil vo veku 33 rokov aktívnu kariéru.

Učimura získal zlato vo viacboji na OH 2012 i 2016, v Riu de Janeiro 2016 navyše triumfoval s japonským tímom v súťaži družstiev. Na olympijských hrách získal okrem toho aj štyri strieborné medaily. V zbierke má i desať titulov majstrov sveta, celkovo vybojoval na MS 21 cenných kovov (10-6-5). Vo viacboji triumfoval na MS šesťkrát za sebou v rokoch 2009 až 2016.

Fenomenálny gymnasta, ktorý si za svoje výkony vyslúžil prezývky Superman, Supermura či Kráľ "Kohei", sa od roku 2019 sústredil už len na súťaže na hrazde. V nej zažil sklamanie na domácich OH v Tokiu, keď v kvalifikácii spadol a neprebojoval sa do finále. Záverečné súťažné vystúpenie absolvoval vlani na MS vo svojom rodnom meste Kitakjúšú, kde skončil vo finále na hrazde na šiestom mieste. Informácie priniesla agentúra AFP.