Do osemfinále postúpia z každej zo štyroch skupín štyri tímy.
Autor TASR
,aktualizované Bratislava 24. augusta (TASR) - Turecké volejbalistky uspeli aj v piatom zápase na ME 2021. V utorkovom stretnutí D-skupiny v Kluži zvíťazili nad Holandskom 3:0 a do osemfinále prenikli s bilanciou 5-0, pričom v doterajšom priebehu šampionátu prehrali jediný set. Už pred vzájomným zápasom mali istú účasť vo vyraďovacej fáze aj Holanďanky.
Víťazstvom 3:0 nad Bosnou a Hercegovinou spečatili postup Belgičanky. Spolu s nimi sa z A-skupiny kvalifikovali aj volejbalistky Srbska a Ruska.
Do osemfinále postúpia z každej zo štyroch skupín štyri tímy.
Víťazstvom 3:0 nad Bosnou a Hercegovinou spečatili postup Belgičanky. Spolu s nimi sa z A-skupiny kvalifikovali aj volejbalistky Srbska a Ruska.
Do osemfinále postúpia z každej zo štyroch skupín štyri tímy.
EuroVolley žien 2021 - utorok:
A-skupina (Belehrad/Srb.):
Bosna a Hercegovina - Belgicko 0:3 (-23, 19, -15)
Azerbajdžan - Srbsko 0:3 (-17, -20, -19)
tabuľka:
1. Srbsko 4-0 12:0 12 - postup do osemfinále
2. Belgicko 3-1 9:5 8 - postup do osemfinále
3. Rusko 2-1 8:4 7 - postup do osemfinále
4. Francúzsko 1-2 4:6 3
5. BaH 1-3 3:9 3
6. Azerbajdžan 0-4 0:12 0
B-skupina (Plovdiv/Bul.):
Nemecko - Grécko 3:0 (20, 17, 22)
Bulharsko - Česko 3:0 (24, 12, 19)
tabuľka:
1. Poľsko 4-0 12:2 12 - postup do osemfinále
2. Bulharsko 3-1 11:3 10 - postup do osemfinále
3. Nemecko 3-1 10:6 8 - postup do osemfinále
4. Česko 2-3 8:10 6 - postup do osemfinále
5. Španielsko 1-3 4:11 2
6. Grécko 0-5 2:15 1
C-skupina (Zadar/Chor.):
Maďarsko - Chorvátsko 1:3 (-19, 21, -17, -21)
D-skupina (Kluž/Rum.):
Holandsko - Turecko 0:3 (-21, -21, -20)
Rumunsko - Fínsko 1:3 (18, -22, -22, -22)
tabuľka:
1. Turecko 5-0 15:1 15 - postup do osemfinále
2. Holandsko 3-1 9:4 9 - postup do osemfinále
3. Ukrajina 2-2 6:7 6 - postup do osemfinále
4. Švédsko 2-2 6:8 5 - postup do osemfinále
5. Fínsko 1-4 6:13 4
6. Rumunsko 0-4 3:12 0
A-skupina (Belehrad/Srb.):
Bosna a Hercegovina - Belgicko 0:3 (-23, 19, -15)
Azerbajdžan - Srbsko 0:3 (-17, -20, -19)
tabuľka:
1. Srbsko 4-0 12:0 12 - postup do osemfinále
2. Belgicko 3-1 9:5 8 - postup do osemfinále
3. Rusko 2-1 8:4 7 - postup do osemfinále
4. Francúzsko 1-2 4:6 3
5. BaH 1-3 3:9 3
6. Azerbajdžan 0-4 0:12 0
B-skupina (Plovdiv/Bul.):
Nemecko - Grécko 3:0 (20, 17, 22)
Bulharsko - Česko 3:0 (24, 12, 19)
tabuľka:
1. Poľsko 4-0 12:2 12 - postup do osemfinále
2. Bulharsko 3-1 11:3 10 - postup do osemfinále
3. Nemecko 3-1 10:6 8 - postup do osemfinále
4. Česko 2-3 8:10 6 - postup do osemfinále
5. Španielsko 1-3 4:11 2
6. Grécko 0-5 2:15 1
C-skupina (Zadar/Chor.):
Maďarsko - Chorvátsko 1:3 (-19, 21, -17, -21)
D-skupina (Kluž/Rum.):
Holandsko - Turecko 0:3 (-21, -21, -20)
Rumunsko - Fínsko 1:3 (18, -22, -22, -22)
tabuľka:
1. Turecko 5-0 15:1 15 - postup do osemfinále
2. Holandsko 3-1 9:4 9 - postup do osemfinále
3. Ukrajina 2-2 6:7 6 - postup do osemfinále
4. Švédsko 2-2 6:8 5 - postup do osemfinále
5. Fínsko 1-4 6:13 4
6. Rumunsko 0-4 3:12 0