< sekcia Šport

Tenisové turnaje WTA a ATP v Madride sa budú hrať virtuálne

Grécka tenistka Maria Sakkariová odvracia loptičku Francúzke Alize Cornetovej v 2.kole tenisového turnaja WTA v Petrohrade 13. februára 2020, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Hráči aj hráčky Madrid Open tak vymenia rakety za hracie konzoly a zabojujú o celkovú dotáciu 300.000 eur, po 150.000 pre mužský, resp. ženský turnaj.

Madrid 6. apríla (TASR) - Tenisové turnaje ATP a WTA v Madride sa budú konať virtuálne. Vedenie renomovaného antukového podujatia v pondelok informovalo, že sa turnaj za účasti ešte bližšie nešpecifikovaných tenistov a tenistiek uskutoční v termíne 37. až 30. apríla a vypísalo aj tzv. "prize money".

Hráči aj hráčky Madrid Open tak vymenia rakety za hracie konzoly a zabojujú o celkovú dotáciu 300.000 eur, po 150.000 pre mužský, resp. ženský turnaj. Financie ale neskončia na bankových účtoch víťazov, ale poputujú ďalším tenistom z oveľa nižších poschodí svetového rebríčka, ktorí sa pre koronakrízu dostali do finančných problémov. Pôvodný termín turnaja bol 1. až 10. mája, vedenie ATP aj WTA ale zastavilo turnaje až do polovice júla. Informovala agentúra AP.