Nyon 25. júna (TASR) - Futbalistom SC Freiburg hrozí, že v európskych súťažiach odohrajú domáci zápas bez divákov. Európska futbalová únia (UEFA) udelila nemeckému klubu podmienečný trest za vtrhnutie fanúšikov na ihrisko po postupe do finále Európskej ligy. Trest uzavretia štadióna UEFA podmienečne odložila na dva roky. Zároveň klubu udelila pokutu vo výške 30.000 eur.
Fanúšikovia zaplavili trávnik začiatkom mája po víťazstve 3:1 nad Sportingom Braga v odvete semifinále Európskej ligy, ktorým si Freiburg prvýkrát v histórii zabezpečil účasť vo finále tejto súťaže. Na ihrisku následne spoločne oslavovali historický úspech s hráčmi. Vo finále v Istanbule potom tím trénera Juliana Schustera prehral s Aston Villou 0:3. V budúcej sezóne bude Freiburg štartovať v Konferenčnej lige.