< sekcia Šport

Únia futbalových profesionálov zaslala na SFZ petíciu s 260 podpismi

Futbal Foto: TASR/AP

O tomto kroku ÚFP informovala aj medzinárodnú hráčsku asociáciu FIFPro.

Bratislava 7. decembra (TASR) - Únia futbalových profesionálov (ÚFP) zaslala v piatok predstaviteľom Slovenského futbalového zväzu (SFZ) petíciu, pod ktorú sa podpísalo 260 profesionálnych futbalistov z dvoch najvyšších slovenských súťaží. Hráči svojimi podpismi pod petíciu vyjadrili súhlas s požiadavkami smerujúcimi k zrovnoprávneniu ich postavenia v SFZ.

ÚFP zverejnila dôvody na svojej oficiálnej stránke: "Únia futbalových profesionálov vznikla v roku 2016 ako organizácia zastupujúca práva a záujmy profesionálnych hráčov futbalu. Slovenský futbalový zväz svojím konaním voči zástupcom ÚFP, a teda voči hráčom profesionálneho futbalu preukazuje, že ÚFP pre neho nie je rešpektovaným partnerom do diskusií týkajúcich sa otázok diania v profesionálnom futbale. SFZ opakovane nerešpektuje záväzné dátumy pre prijatie zmien základných predpisov, hoci táto povinnosť mu vyplýva z predpisov FIFA, ako medzinárodnej organizácie, ktorej je SFZ členom."

O tomto kroku ÚFP informovala aj medzinárodnú hráčsku asociáciu FIFPro. Tá jej vyjadrila podporu listom, ktorý zaslal generálny sekretár Theo van Seggelen prezidentovi SFZ Jánovi Kováčikovi.