< sekcia Šport

UNIKÁTNE FOTO: Tieto futbalové tímy už vedia, ako chutí triumf na MS

Trofej pre Majstra sveta. Foto: Archív TASR

Z pohára víťazstva chutí najlepšie. Vďaka portálu Vtedy.sk Prinášame unikátne dobové snímky víťazov majstrovstiev sveta s originálnymi popiskami.

Bratislava 16. júna (Teraz.sk) - Tohtoročné dvadsiate prvé majstrovstvá sveta vo futbale začali vo štvrtok 14. júna a skončia 15. júla 2018. Ľudia po celom svete poctivo sledujú každý jeden zápas, ktorý ich milovaný tím hrá. Vďaka Archívu TASR sme sa pozreli späť do minulosti na to, akú obrovskú radosť mali futbalové legendy zo získania tej najvytúženejšej trofeje.

1958 - Brazília

Na archívnej snímke z 29. júna 1958 sedemnásťročný brazílsky futbalista Pelé (vľavo) a brazílsky brankár Gilamr Dos Santos Neves (uprostred) sa tešia po výhre 5:2 nad Švédskom vo finále MS v Štokholme. Vpravo sa teší Brazílčan Didi. Pelé strelil vo finále dva góly.
Foto: Archív TASR


1966 - Anglicko

Na archívnej snímke z 30. júla 1966 v Londýne tréner Anglicka Alf Ramsey (vľavo) gratuluje členovi tímu Anglicka Jimmymu Armfieldovi (druhý vľavo) s hráčmi Nobbym Stilesom a kapitánom Bobbym Mooreom po víťazstve Anglcka nad Západný Nemeckom vo finále na futbalových majstrovstiev sveta.
Foto: Archív TASR


1974 - Nemecko

Na arch. sn. zo 7. júla 1974 kapitán reprezentácie Nemeckej spolkovej republiky Franz Beckenbauer (vľavo) a brankár Sepp Maier držia víťaznú trofej MS vo futbale po finálovom víťazstve nad Holandskom na mníchovskom Olympijskom štadióne. Nemecká futbalová reprezentácia v rozhodujúcom finálovom stretnutí na MS 2002 nastúpi 30. júna v Jokohame proti Brazílii.
Foto: Archív TASR


1982 - Taliansko

Na archívnej snímke z 5. júla 1982 taliansky futbalista Paolo Rossi (vľavo) sa teší po strelení gólu v zápase majstrovstiev sveta vo futbale Taliansko - Brazília v Barcelone.
Foto: Archív TASR


1986 - Argentína

Na archívnej snímke z 29. júna 1986 kapitán Argentíny Diego Maradona drží nad hlavou trofej po výhre 3:2 nad Západným Nemeckom vo finále svetového šampionátu vo futbale v Mexico City. Svetový šampionát odštartuje vo štvrtok 14. júna 2018 o 17.00 h v Moskve otváracím zápasom Rusko - Saudská Arábia.
Foto: Archív TASR


1990 - Nemecko

Na archívnej snímke z 8. júla 1990 kapitán nemeckej futbalovej reprezentácie Lothar Matthäus bozkáva trofej po výhre 1:0 nad Argentínou vo finále svetového šampionátu vo futbale na Olympijskom štadióne v Ríme. Tréner Franz Beckenbauer v tmavom saku stojí za Matthäusom. Svetový šampionát odštartuje vo štvrtok 14. júna 2018 o 17.00 h v Moskve otváracím zápasom Rusko - Saudská Arábia.
Foto: Archív TASR


1998 - Francúzsko

Na archívnej snímke z 12. júla 1998 francúzski futbalisti, zľava Zinedine Zidane, Marcel Desailly a Laurent Blanc držia víťaznú trofej pre majstrov sveta po víťazstve nad Brazíliou 3:0 vo finále majstrovstiev sveta vo futbale vo francúzskom Saint Denise.
Foto: Archív TASR


2002 - Brazília

Na archívnej snímke z 30. júna 2002 brazílsky futbalista Ronaldo sa teší po strelení góly vo finále futbalových MS v Jokohame. Brazília vyhrala 2:0. Oba góly strelil Ronaldo. Svetový šampionát odštartuje vo štvrtok 14. júna 2018 o 17.00 h v Moskve otváracím zápasom Rusko - Saudská Arábia.
Foto: Archív TASR


2006 - Taliansko

Na snímke taliansky brankár Gianluigi Buffon bozkáva trofej Svetového pohára počas futbalového finále medzi medzi Talianskom a Francúzskom na Olympijskom štadióne v Berlíne 9. júla 2006.
Foto: Archív TASR


2010 - Španielsko

Futbalisti Španielska získali 11. júla 2010 titul majstrov sveta, keď vo finále 19. MS majstri Európy zdolali Holanďanov 1:0 po predĺžení, o ich historickom triumfe rozhodla presná strela Andresa Iniestu v 116. minúte. Hráči "La Furia Roja" získali vôbec ich prvý titul svetových šampiónov, na tróne po 1463 dňoch nahradili Talianov. Na snímke španielski futbalisti oslavujú získanie majstrovského titulu, autor víťazného gólu Andres Iniesta drží víťaznú trofej.
Foto: Archív TASR


2014 - Nemecko

Na archívnej snímke z 13. júla 2014 kapitán nemeckého futbalového tímu Philip Lahm drží víťaznú trofej po zisku titulu svetových šampiónov na 20. MS v Brazílii po tom, čo vo finále zvíťazili nad Argentínou 1:0 po predĺžení v Riu de Janeiro. Kapitán nemeckej futbalovej reprezentácie Philipp Lahm ukončil kariéru v národnom tíme. Stalo sa tak iba päť dní potom, ako 30-ročný obranca doviedol "Nationalelf" na MS v Brazílii k zisku štvrtého titulu svetových šampiónov.
Foto: Archív TASR