Union Berlín zdolal Mainz 2:1 a je na čele Bundesligy

Hráči Bayernu oslavujú po zápase nemeckej Bundesligy medzi FC Bayern Mníchov a 1 FC Union Berlín v Allianz Arene v nemeckom Mníchove v sobotu 19. marca 2022. Foto: TASR/AP

Union zvíťazil v štvrtom stretnutí za sebou.

Berlín 4. februára (TASR) - Futbalisti Borussie Mönchengladbach remizovali v zápase 19. kola nemeckej Bundesligy s FC Schalke 04 0:0. Hostia bodovali v druhom zápase za sebou, ale zostali na poslednej 18. priečke.

Hráči 1. FC Union Berlín poskočili na priebežné prvé miesto, keď triumfovali na domácom ihrisku nad 1. FSV Mainz 1:0. Pred druhým Bayernom Mníchov, ktorý má zápas k dobru, majú v tabuľke dvojbodový náskok. Union zvíťazil v štvrtom stretnutí za sebou. Theoson Jordan Siebatcheu strelil víťazný gól v 84. minúte. Mainzu patrí aj po prehre 12. priečka.

Futbalisti Borussie Dortmund zdolali SC Freiburg 5:1, keď v druhom polčase dokázali streliť štyri góly. Hostia ktorí hrali od 17. minúty bez vylúčeného Kilianna Sildilliu. Domáci triumfovali vo štvrtom zápase za sebou a dostali sa na tretie miesto.

Eintracht Frankfurt uspel proti Herthe Berlín 3:0, keď dva góly zaznamenal za domácich útočník Randal Kolo Muani. Slovenský reprezentant Peter Pekarík sa v drese hostí nepredstavil pre zranenie.

VfL Bochum zdolal TSG 1899 Hoffenheim 5:2 a stretnutie medzi 1. FC Kolín a RB Lipsko sa skončilo remízou 0:0.

Bundesliga - 19. kolo:

Borussia Mönchengladbach - FC Schalke 04 0:0

1. FC Union Berlín - 1. FSV Mainz 05 2:1 (1:0)

Góly: 32. Behrens, 84. Siebatcheu – 79. Ingvartsen (z 11 m)

1. FC Kolín - RB Lipsko 0:0

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 3:0 (2:0)

Góly: 21. a 28. Kolo Muani (prvý z 11 m), 90.+3 Buta

/P. Pekarík (Hertha) nehral pre zranenie/

Borussia Dortmund - SC Freiburg 5:1 (1:1)

Góly: 27. Schlotterbeck, 49. Adeyemi, 52. Haller, 70. Brandt, 83. Reyna – 45.+1 Höler, ČK: 17. Sildillia (Freiburg) po 2. ŽK

VfL Bochum - TSG 1899 Hoffenheim 5:2 (3:0)

Góly: 22. Hofmann, 30. Förster, 40. Asano, 69. Mašovič, 83. Broschinski – 49. Baumgartner, 77. Kramarič