Vo finále MS vo futbale do 20 rokov sa stretnú Taliansko a Uruguaj

Uruguajský hráč Anderson Duarte (uprostred) oslavuje po tom, ako strelil úvodný gól proti Izraelu v zápase semifinále Uruguaj - Izrael na MS hráčov do 20 rokov v argentínskom meste La Plata 8. júna 2023. Foto: TASR/AP

Uruguaj sa dostal do finále turnaja aj v rokoch 1997 a 2013, v oboch zápasoch prehral. Najskôr s Argentínou a potom s Francúzskom. Taliansko si vo finále na MS zahrá po prvý raz.

La Plata 8. júna (TASR) - Vo finále MS vo futbale do 20 rokov sa stretnú Taliansko a Uruguaj. Vo štvrtkovom semifinálovom dueli na štadióne Diega Armanda Maradonu v La Plate zdolali Uruguajčania hráčov Izraela 1:0. Autorom víťazného gólu juhoamerického tímu bol v 61. minúte Anderson Duarte. V druhom dueli zdolali Taliani Kórejskú republiku 2:1.

Taliani išli do vedenie po góle Cesareho Casadeia, na 1:1 vyrovnal z penalty Lee Seung won. V 86. minúte rozhodol o triumfe favorita striedajúci Simone Pafundi.

Uruguaj sa dostal do finále turnaja aj v rokoch 1997 a 2013, v oboch zápasoch prehral. Najskôr s Argentínou a potom s Francúzskom. Taliansko si vo finále na MS zahrá po prvý raz. V nedeľu o 19.30 SELČ je na programe zápas o 3. miesto Izrael - Kórejská republika, o 23.00 SELČ je úvodný výkop súboja o zlato.