Uruguaj zdolal Kanadu na Tehelnom poli 2:0, rozhodol v prvom polčase

Skrátené preteky majú dĺžku 100 kilometrov, čo predstavuje zhruba tretinu hlavných pretekov. Foto: TASR - Martin Baumann

Japonsko remizovalo s Ekvádorom 0:0 a Venezuela zdolala Spojené arabské emiráty jednoznačne 4:0.

Bratislava 27. septembra (TASR) - Futbalisti Brazílie zvíťazili v utorkovom prípravnom zápase nad Tuniskom vysoko 5:1. O jeden gól sa v Parku Princov postaral aj hviezdny Neymar a na vyrovnanie historického rekordu Pelého mu chýbajú už len dva presné zásahy.

Brazílčania išli do vedenia v 11. minúte zásluhou Raphinhu, ich súper však onedlho odpovedal, keď Montassar Talbi poslal center hlavou k ľavej žrdi. "Kanárici" našli okamžitú odpoveď v podobe gólového pokusu Richarlisona z hranice šestnástky a po polhodine hry premenil Neymar pokutový kop a pripísal si 75. presný zásah v reprezentačnom drese, Pelé má na konte o dva viac. Do prestávky sa opäť presadil Raphinha, ktorý prekonal Aymena Dahmena strelou od žrde. Brazílčania pridali v prevahe ešte jeden gól, na konečných 5:1 upravil Pedro.

Reprezentanti Uruguaja zvíťazili na Tehelnom poli nad Kanadou 2:0. Už v prvom polčase rozhodli Nicolas de la Cruz a Darwin Nunez. Obe krajiny sa predstavia na tohtoročných MS v Katare, pričom pre severoamerický tím ide o prvú účasť po viac ako troch dekádach.

V ďalšom dueli sa z výhry tešil výber Kórejskej republiky, keď zdolal Kamerun 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral v 35. minúte ťahúň mužstva Son Heung-min. Japonsko remizovalo s Ekvádorom 0:0 rovnako, ako USA so Saudskou Arábiou. Venezuela si poradila so Spojenými arabskými emirátmi jednoznačne 4:0 a Egypt zdolal Libériu 3:0. Už pred prestávkou rozhodli o svojej výhre 3:1 nad Guineou reprezentanti Pobrežia slonoviny.

prípravné zápasy - sumáre:

Brazília - Tunisko 5:1 (4:1)
Góly: 11. a 40. Raphinha, 19. Richarlison, 29. Neymar (z 11 m), 74. Pedro - 18. Talbi, ČK: 42. Bronn (Tunisko)

Nikaragua - Ghana 0:1