Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Šport

USA majú pred Slovákmi v DC rešpekt, no chcú sa udržať v skupine

Americký tenista John Isner Foto: TASR/AP

Američania sú s 32 triumfami najúspešnejšou krajinou v histórii a z najlepšej šestnástky nevypadli už 26 rokov.

Chicago 3. septembra (TASR) - Zotrvať vo svetovej skupine Davisovho pohára je pre tenistov USA prioritou. Pred barážovým stretnutím o účasť medzi elitou proti Slovensku v Chicagu (12.-14. septembra) to vyhlásil líder amerického tímu John Isner. Američania sú s 32 triumfami najúspešnejšou krajinou v histórii a z najlepšej šestnástky nevypadli už 26 rokov.

"Sme sklamaní, že sa nám nepodarilo postúpiť do semifinále, no musíme urobiť všetko pre to, aby sme sa zachránili medzi elitou. Nebude to ľahké. Aj Slováci nastúpia na zápas s cieľom zvíťaziť, našou výhodou by však mohlo byť domáce prostredie," povedal delovo podávajúci Američan pre oficiálnu daviscupovú stránku.

Isner v roku 2012 pomohol USA k postupu do semifinále a získal cenné skalpy Švajčiara Rogera Federera či Francúzov Jo-Wilfrieda Tsongu a Gillesa Simona. Americký nehrajúci kapitán Jim Courier čaká, že proti Slovákom sa zhostí úlohy ťahúňa tímu. "Je skvelé byť tímovou jednotkou a lídrom tímu. Pred rokmi som o niečom takom ani nechyroval. Je to pre mňa obrovská česť. Veľmi ma mrzelo, že pre zranenie členka som nemohol chlapcom pomôcť vo februárovom dueli 1. kola proti Veľkej Británii v San Diegu. O to viac chcem teraz prispieť k víťazstvu, aj keď ide iba o baráž."

Najväčším americkým tromfom budú svetové deblové jednotky bratia Bob a Mike Bryanovci. "V Davis Cupe sú veľmi spoľahliví a pevní ako skala. Štvorhra je v tejto tímovej súťaži našou veľkou výhodou a zbraňou. Je skvelé mať v družstve najlepší deblový pár na svete v celej tenisovej histórii. Vybojovali už toľko dôležitých bodov, za stavu 1:1, 0:2, či 2:0," zakončil pätnásty hráč svetového rebríčka ATP Entry.