Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Šport

Slovenský tanečný pár dobýva kolísku latinskoamerických tancov

Foto: Tomáš Gálik

Dostali sa do finále v oboch kategóriách.

Cali 29.11.2023 - Slovenský tanečný pár Patrik Buda a Silvia Budová v posledný novembrový víkend predviedli divákom a odborníkom tanečné majstrovstvo na medzinárodnej súťaži v kolumbijskom meste Cali.

Dostali sa do finále v oboch kategóriách. V štandardných tancoch sa tešili z bronzu. Ich precízna technika a elegancia na tanečnom parkete zaujala porotu i divákov. Ešte lepšie skončili v druhej kategórii. Talentovaný pár uspel tiež vo finale v latinskoamerických tancoch. Atraktívnou prezentáciou a neustále stúpajúcou výkonnosťou boli od prvého kola favoritmi. V 30-stupňovej horúčave vybojovali pre Slovensko zaslúžene druhé miesto.

24-násobní majstri Slovenska v tanečnom športe predviedli temperamentné umenie v silnej medzinárodnej konkurencii. Zanechali nezmazateľnú stopu pri propagácii tanečného športu na kontinente, ktorý má tanec v krvi, v Južnej Amerike.


Súťaž bola súčasťou veľkého tanečného festivalu počas Majstrovstiev sveta v salse. Dva dni v Cali amatéri a profesionáli tancovali nielen na parkete, ale aj v uliciach mesta. Mladí slovenskí tanečníci ukázali talent a potenciál.

Na žiadosť usporiadateľa vystúpili Patrik a Silvia s nápaditou show na hudbu Imagine Dragons, ktorá zožala ovácie tisícov divákov. Bol to nezabudnuteľný zážitok pre tanečníkov a príjemná rozlúčka s tanečným festivalom v Cali.

Tento úspech nie je len osobným triumfom Patrika a Silvie, ale aj dôkazom kvality slovenského tanečného umenia. Patrik a Silvia si získali obdiv mnohých domácich mladých tanečníkov, ktorí ich zastavovali na každom kroku a chceli sa aspoň niečo dozvedieť o Slovensku.

Patrikovi a Silvii zagratulovali aj z TK UNI-DANCE Bratislava k ich vynikajúcemu vystúpeniu a reprezentácii Slovenska a Európy na medzinárodnej úrovni v exotickej Kolumbii.