< sekcia Šport

Usťugov príde o zlato z pretekov na ZOH, v ktorých bol Hurajt bronzový

Na snímke slovenský biatlonista Pavol Hurajt sa teší zo zisku bronzovej medaily po pretekoch hromadného štartu mužov na 15 km na ZOH10 21. februára 2010 v kanadskom Whistleri. Foto: TASR - Martin Baumann

Ruský biatlonista už prišiel o zlato zo ZOH 2014 v Soči po februárovom rozhodnutí, momentálne o jeho odvolaní rozhoduje CAS.

Lausanne 27. októbra (TASR) - Ruský biatlonista Jevgenij Usťugov príde o ďalšie dve olympijské medaily. V utorok o tom informovala Jednotka pre integritu biatlonu (BIU) na základe rozhodnutia Športového arbitrážneho súdu (CAS).

BIU uviedla, že Usťugov príde o zlatú medailu, ktorú získal v pretekoch s hromadným štartom na 15 kilometrov na zimných olympijských hrách 2010 vo Vancouveri, a o bronz v štafete. Musí to ešte potvrdiť Medzinárodný olympijský výbor (MOV). V prípade, že sa rozhodne posunúť medailistov, striebro môže získať pôvodne bronzový slovenský reprezentant Pavol Hurajt.

BIU ďalej uviedla, že CAS rozhodol o prípade Usťugova na základe krvných údajov zhromaždených v rámci programu biologických pasov na zisťovanie účinkov dopingu. CAS ešte musí zverejniť rozhodnutie. Usťugov tvrdil, že má z genetických dôvodov vyššiu hladinu hemoglobínu.

Ruský biatlonista už prišiel o zlato zo ZOH 2014 v Soči po februárovom rozhodnutí, momentálne o jeho odvolaní rozhoduje CAS.