Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Šport

Usyk zdolal Duboisa a obhájil tituly v ťažkej váhe

Ukrajinec Oleksandr Usyk (vpravo) a Brit Daniel Dubois (vľavo). Foto: TASR/AP

Olympijský víťaz z Londýna z roku 2012 a bývalý amatérsky majster sveta a Európy uhájil svoje majstrovské pásy po druhý raz.

Vroclav 27. augusta (TASR) - Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk zdolal v poľskej Vroclave britského vyzývateľa Daniela Duboisa a obhájil tituly profesionálnych organizácií WBA, IBF, WBO a IBO v ťažkej váhe. Tridsaťšesťročný nezdolaný šampión zvíťazil technickým knokautom v deviatom z dvanástich kôl.

Olympijský víťaz z Londýna z roku 2012 a bývalý amatérsky majster sveta a Európy uhájil svoje majstrovské pásy po druhý raz. V roku 2021 ich získal po víťazstve nad Britom Anthonym Joshuom, ktorého rok nato zdolal aj v odvete. V 21. dueli v profesionálnom ringu si pripísal 21. víťazstvo, Dubois si pohoršil na 19-2. "Cítim sa skvele. Som vďačný svojmu tímu, rodine a deťom. Milujem vás. Som vďačný svojej vlasti a ukrajinskej armáde. Ďakujem vám," uviedol Usyk bezprostredne po víťazstve. Ukrajinec sa snaží dlhodobo maximálne podporovať krajanov, ktorí čelia kvôli ruskej invázii.