Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Šport

Útočník Polievka skončil v Banskej Bystrici, zamieril do MTK Budapešť

Na snímke zľava Matúš Rusnák (Žilina) a Róbert Polievka (Banská Bystrica) počas zápasu 18. kola Niké ligy MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina v Banskej Bystrici 16. decembra 2023. Foto: FOTO TASR - Ján Krošlák

Polievka sa poďakoval Dukle za prístup v jeho snahe vyskúšať zahraničné pôsobisko.

Banská Bystrica 17. júna (TASR) - Slovenský futbalový útočník Róbert Polievka ukončil pôsobenie v MFK Dukla Banská Bystrica a zamieril do tímu MTK Budapešť, ktorý účinkuje v najvyššej maďarskej súťaži. Banskobystrický klub informoval o odchode 28-ročného zakončovateľa na oficiálnej stránke.

Polievka strelil v uplynulej sezóne Niké ligy 2023/2024 13 gólov a spoločne s Tigranom Barseghyanom zo Slovana bol jej najlepší strelec. Člen širšieho reprezentačného tímu sa tesne nedostal na ME, keď sa nevošiel do záverečnej nominácie Francesca Calzonu.

Polievka sa poďakoval Dukle za prístup v jeho snahe vyskúšať zahraničné pôsobisko: "Všetci veľmi dobre vedeli, že si chcem vyskúšať zahraničnú ligu. Obrovské poďakovanie patrí majiteľovi klubu aj trénerom, ktorí mi pomáhali na tejto ceste, spoluhráčom a v neposlednom rade aj fanúšikom, ktorí ma podporovali počas všetkých rokov, ktoré som pôsobil v Bystrici. Boli to pre mňa krásne roky a odnášam si najkrajšie spomienky - na futbal, na ľudí, na mesto. Verím, že sa ešte raz do Dukly vrátim a ľudia ma privítajú s rovnakou radosťou, ako keď ma vítali na každom zápase. Som hrdý, že som mohol byť kapitán mužstva."