Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 8. december 2025Meniny má Marína
< sekcia Šport

Útočník Slovana Tomáš Mikúš najlepším nováčikom uplynulého týždňa

Tomáš Mikuš Foto: TASR/Pavel Neubauer

Najlepším brankárom sa stal Konstantin Barulin (AK Bars Kazaň), ktorý v troch víťazných stretnutiach mal 96,9 percentnú úspešnosť zákrokov.

Moskva 24. septembra (TASR) - Útočník Slovana Bratislava Tomáš Mikúš sa stal najlepším nováčikom uplynulého týždňa Kontinentálnej hokejovej ligy. Ako uvádza oficiálna internetová stránka súťaže, tejto pocty sa 19-ročnému hráčovi dostalo za dva zápasy, v ktorých si na svoje konto pripísal rovnaký počet bodov za gól a asistenciu a mal aj dva plusové body.

Najlepším brankárom sa stal Konstantin Barulin (AK Bars Kazaň), ktorý v troch víťazných stretnutiach mal 96,9 percentnú úspešnosť zákrokov. Priemerne inkasoval 0,97 gólu na zápas, raz skončil s čistým šítom. Za najlepšieho obrancu vyhlásili jeho klubového spoluhráča Jevgenija Medvedeva, ktorý v troch súbojoch získal tri body (1+2) a Fín Jori Lehterä (Sibir Novosibirsk) sa stal najlepším útočníkom, keď v troch zápasoch strelil dva góly a k nim pripojil päť asistencií.