< sekcia Šport

Úvod šlágra Francúzsko - Nemecko narušil protestujúci parašutista

Aktivista ekologickej organizácie Greenpeace s motorovým padákovým klzákom dopadá na štadión pred zápasom základnej F-skupiny Francúzsko - Nemecko na ME vo futbale 15. júna 2021 v Mníchove. Foto: TASR/AP

Takmer skončil na tribúne medzi divákmi, no dokázal sa ešte dostať do vzduchu a dopadnúť relatívne bezpečne na trávniku.

Mníchov 15. júna (TASR) - Štart utorkového šlágra futbalových majstrovstiev Európy medzi Francúzskom a Nemeckom narušil protestujúci parašutista. Na padáku mal nápis ekologickej organizácie Greenpeace.

Parašutista sa pokúšal pristáť na trávniku, kde už stáli hráči pripravení na úvodný hvizd, no podarilo sa mu to iba s veľkou ťažkosťou. Takmer skončil na tribúne medzi divákmi, no dokázal sa ešte dostať do vzduchu a dopadnúť relatívne bezpečne na trávniku. Organizátori ho následne vyviedli zo štadióna. Správu priniesla agentúra DPA.
Aktivista ekologickej organizácie Greenpeace s motorovým padákovým klzákom doletel na štadión pred zápasom základnej F-skupiny Francúzsko - Nemecko na ME vo futbale 15. júna 2021 v Mníchove.
Foto: TASR/AP