< sekcia Šport

V 1. kole AL zvíťazili Slávia STU Bratislava a Dukla Banská Bystrica

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer

V behu na 100 m prekážok triumfovala Stanislava Škvarková (13,39 s), na 400 m prekážok zvíťazila Daniela Ledecká (58,30).

Košice 16. mája (TASR) - V 1. kole atletickej ligy zvíťazili muži Slávie STU Bratislava a ženy Dukly Banská Bystrica. V Košiciach si osobný rekord vylepšila Monika Weigertová v behu na 100 metrov, na dvojnásobnej trati dosiahla druhý najlepší čas v kariére Emma Zapletalová.

Darilo sa aj adeptkám na olympijské miestenky, ktoré vyhrali svoje disciplíny: V behu na 100 m prekážok triumfovala Stanislava Škvarková (13,39 s), na 400 m prekážok zvíťazila Daniela Ledecká (58,30). Iveta Putalová získala prvé miesto v behu na 400 m časom 53,63 a kladivárka Veronika Kaňuchová hodila 64,76 m.



1. kolo atletickej ligy, Košice, výsledky:



Muži:

100 m: 1. Oliver Murcko (Slávia UK Bratislava) 10,89, 2. Lukáš Púchovský (ŠK ŠOG Nitra) 10,99, 3. Samuel Beladič (Slávia STU Bratislava) 10,99

200 m: 1. Murcko 21,26 – limit na MEJ 2021 aj MSJ 2021, 2. Beladič 21,72, 3. Samuel Michalko (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 22,00

400 m: 1. Martin Kučera (AC Stavbár Nitra 47,20, 2. Šimon Bujna (Dukla) 47,39, 3. Miroslav Marček (Slávia STU Bratislava) 48,04

800 m: 1. Peter Kováč (Slávia STU Bratislava) 1:56,37, 2. Filip Semančák (Vital Bratislava) 1:57,82, 3. Adam Krajč (AO Svit) 1:59,40

1500 m: 1. Filip Revaj (Dukla) 4:05,39, 2. Jaroslav Szabo (AC Stavbár Nitra) 4:12,71, 3. David Mazúch (ŠK ŠOG Nitra) 4:12,95

5000 m: 1. Jozef Pelikán (Slávia UK) 15:05,18, 2. Peter Kováč 15:10,76, 3. Michal Kováč (obaja Slávia STU Bratislava) 15:16,61

3000 m prek.:
1. David Mazúch (ŠK ŠOG Nitra) 9:22,18, 2. Radovan Tomeček (Slávia STU Bratislava) 9:31,21, 3. Matúš Kompas (ŠK ŠOG Nitra) 9:56,07

110 m prek.: 1. Matej Baluch (Dukla) 14,66, 2. Vilém Stráský (ČR/ŠK ŠOG Nitra) 14,77, 3. Martin Juránek (ČR/AC Stavbár Nitra) 15,10

400 m prek.: 1. Matej Baluch (Dukla) 51,37, 2. Martin Juránek 53,43, 3. Patrik Dömötör (Slávia STU Bratislava) 53,64

výška: 1. Tomáš Zeman 209, 2. Lukáš Beer (obaja AC Stavbár Nitra) 203, 3. Gergely Tóth (Slávia STU Bratislava) 195

žrď: 1. Ján Zmoray (AC Stavbár Nitra) 465, 2. Tomáš Krajňák (ŠK ŠOG Nitra) 445, 3. Vilém Stráský 435

diaľka: 1. Adam Hriň (Dukla) 735 – limit na MEJ, 2. Vilém Stráský 708, 3. Patrik Megela (Dukla) 690

trojskok: 1. Denis Hlaváč (Slávia STU Bratislava) 14,66, 2. Patrik Megela 14,54, 3. Adam Hriň 14,15

guľa: 1. Adrián Baran (Slávia STU Bratislava) 17,14, 2. Jakub Héža (ČR/Slávia STU Bratislava) 16,95, 3. Samuel Kováč (AC Stavbár Nitra) 15,60

disk: 1. Samuel Kováč 52,66, 2. Igor Gondor (ČR/Slávia UK) 52,17, 3. Jakub Héža 48,11

kladivo: 1. Marcel Lomnický (Dukla) 73,55, 2. Jiří Koukal 53,96, 3. Martin Mistrík (obaja Dukla) 52,96

oštep: 1. Maximilián Slezák 73,83, 2. Patrik Michalec (obaja Dukla) 66,06, 3. Ondrej Bartoň (ŠK ŠOG Nitra) 65,28

4 x 100 m: 1. Slávia STU Bratislava A (Hanic, Marček, Igaz, Beladič) 42,40, 2. Slávia UK43,26, 3. AC Stavbár Nitra 43,43

4 x 400 m: 1. Slávia STU Bratislava A (Špacír, Pázmány, Pavelka, Hanic) 3:28,24, 2. AC Stavbár Nitra 3:33,30, 3. ŠK ŠOG Nitra 3:37,26

Konečné poradie: 1. Slávia STU Bratislava 272, 2. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 226, 3. ŠK ŠOG Nitra 179, 4. AC Stavbár Nitra 144, 5. Slávia UK Bratislava 82, 6. Slávia TU Košice 50, 7. Naša atletika Bratislava 39, 8. Slávia Trenčín o. z. 25.




Ženy:

100 m: 1. Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 11,64, 2. Viktória Forsterová (ŠK ŠOG Nitra) 11,78 – limit na MEJ a MSJ, 3. Dáša Tomková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 12,17

200 m: 1. Emma Zapletalová (ŠK ŠOG Nitra) 23,78, 2. Viktória Forsterová 24,62, 3. Simona Malatincová (Dukla) 25,16

400 m: 1. Iveta Putalová (Dukla) 53,63, 2. Viktória Strýčková (Slávia UK) 56,86, 3. Sophia Zápotočná (AK Spartak Dubnica n/V.) 58,61

800 m: 1. Eliška Kutrová (ČR/ŠK ŠOG Nitra) 2:13,24, 2. Karin Suranová 2:13,62, 3. Sophia Zápotočná (obe Dubnica) 2:13,80

1500 m: 1. Lucia Hrivnák Klocová (AK ZŤS Martin) 4:39,22, 2. Eliška Kutrová 4:46,52, 3. Terézia Klementisová (obe ŠK ŠOG Nitra) 5:05,12

5000 m: 1. Karin Suranová 18:02,06, 2. Lucia Pelikánová (Dukla) 18:03,06, 3. Zuzana Durcová (BMSC Bratislava) 18:23,29

3000 m prek.: 1. Petra Šuleková 12:25,76, 2. Romana Ondrušová (obe ŠK ŠOG Nitra) 14:14,95, viac neštartovalo

100 m prek.: 1. Stanislava Škvarková (Dukla) 13,39, 2. Monika Baňovičová (Naša atletika Bratislava) 13,76, 3. Lenka Kovačovicová (ŠK ŠOG Nitra) 14,85

400 m prek.: 1. Daniela Ledecká 58,30, 2. Andrea Švecová (obe ŠK ŠOG Nitra) 1:02,43, 3. Dominika Géciová (Dubnica) 1:02,59

výška: 1. Tatiana Dunajská (Dukla) 175, 2. Simona Tichá (Slávia STU Bratislava) 165, 3. Terézia Vaneková (Slávia TU Košice) a Kristína Bošková (Dubnica) po 165

žrď: 1. Lujza Paliderová (Dukla) 335, 2. Denisa Zhřívalová 305, 3. Veronika Strýčková (obe ČR/Slávia UK) 285

diaľka: 1. Linda Suchá (ČR/Slávia STU Bratislava) 607, 2. Silvia Kaliašová (Dukla) 572, 3. Sandra Veselská (Naša atletika Bratislava) 560

guľa: 1. Karin Brzyszkowská (ČR/Slávia TU Košice) 14,66, 2. Natália Váleková (Dukla) 13,68, 3. Petra Hanuliaková (Slávia Trenčín o. z.) 13,09

disk: 1. Barbora Jakubcová (ŠK ŠOG Nitra) 43,64, 2. Leona Vargová (ČR/ŠK ŠOG Nitra) 43,20, 3. Karin Brzyszkowská 42,97

kladivo: 1. Veronika Kaňuchová 64,76, 2. Viktória Perryová (obe Dukla) 45,92, 3. Pavlína Šedá (ČR/Slávia STU Bratislava) 45,07

oštep: 1. Petra Hanuliaková 42,05, 2. Karolína Hamráková (Akademik TU Košice) 40,85, 3. Iveta Mocharová (ČR/Slávia Trančín o. z.) 39,86

4 x 100 m: 1. Slávia UK (Vi. Strýčková, Trulíková, Bartková, Weigertová) 48,83, 2. Naša atletika Bratislava 49,07, 3. Slávia STU Bratislava 50,14

4 x 400 m: 1. Dukla (Malatincová, Paulínyová, Tomková, Putalová) 3:52,06, 2. Slávia STU Bratislava 4:19,47, 3. ŠK ŠOG Nitra 4:23,46

Konečné poradie: 1. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 228, 2. ŠK ŠOG Nitra 199,5, 3. Slávia STU Bratislava 130, 4. AK Spartak Dubnica 124,5, 5. Slávia TU Košice 100, 6. Slávia Trenčín o. z. 81, 7. Slávia UK Bratislava 64, 8. Naša atletika Bratislava 49.