< sekcia Šport

V Česku predĺžili sezónu, baráž sa môže dohrať až v auguste

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Dohranie nadstavbovej skupiny o záchranu v najvyššej súťaži ohrozili pozitívne testy na koronavírus u troch hráčov a jedného člena realizačného tímu MFK Karviná.

Praha 7. júla (TASR) - Riadiaca organizácia českých profesionálnych futbalových súťaží predĺžila v utorok sezónu. Ročník vrátane baráže, ktorú hrajú 14. a 15. tím prvej ligy proti 2. a 3. mužstvu druhej ligy, by mal vyvrcholiť až začiatkom augusta. Posledný možný dátum je na odporúčanie Európskej futbalovej únie (UEFA) 2. august.

Dohranie nadstavbovej skupiny o záchranu v najvyššej súťaži ohrozili pozitívne testy na koronavírus u troch hráčov a jedného člena realizačného tímu MFK Karviná. Krajská hygienická stanica poslala celé mužstvo do štrnásťdňovej karantény a vedenie ligy odložilo zostávajúce dve kolá. Ak by sa skupina o záchranu nedohrala, nikto by nezostúpil, nekonala by sa ani baráž a medzi elitu by postúpil víťaz druhej najvyššej súťaže, ktorú vedú Pardubice.

"Všetci členovia Ligového výboru jednoznačne preferujú športové ukončenie profesionálnych súťaží a chcú vyčerpať všetky možnosti na dohranie súťažného ročníka na ihrisku. Aj preto sa výbor rozhodol upraviť termínovú listinu tak, aby mal karvinský klub dostatočný čas na tréningovú prípravu po skončení stanovenej karantény," uviedla Ligová futbalová asociácia (LFA) podľa portálu idnes.cz. Pokiaľ 16. júla vyjdú testy v Karvinej na ochorenie COVID-19 negatívne, o týždeň neskôr by sa mohlo hrať predposledné kolo skupiny o záchranu. O ďalšie tri dni by sa uskutočnilo záverečné kolo, 29. júla a 1. augusta by sa konala baráž.