ME: Česi siedmykrát zlatí v 3xK1, Slováci s jedinou chybou

Na snímke slovenský kajakár Jakub Grigar, foto z archívu. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Menej sa darilo ženskej kajakárskej hliadke, ktorá skončila na siedmom mieste.

Slovenským vodným slalomárom tesne unikla na majstrovstvách Európy v Liptovskom Mikuláši medailová pozícia v hliadkach 3xK1. Martin Halčin, Jakub Grigar a Adam Gonšenica skončili na štvrtom mieste, za bronzovým Nemeckom zaostali o dve desatiny sekundy.

Štvrtkovú súťaž vyhrali českí kajakári, ktorí predstihli strieborné Poľsko o 1,69 s a obhájili vlaňajšie zlato v talianskej Ivrei. Nemci boli jediní s bezchybnou jazdou, na víťazov však stratili 2,07 s.

Slováci mali väčšinu jazdy bezchybnú a boli blízko k prvému cennému kovu z európskeho šampionátu v tejto disciplíne od roku 2002. Na záverečnej červenej bránke mal však Halčin dotyk, keď do nej ťukol prilbou. Výkon domácim reprezentantom v cieli stačil na priebežné druhé miesto a z pódia ich "zosadili" až Česi. Tí štartovali v úplnom závere a pripísali si siedmy triumf na ME, z toho šiesty od roku 2016, keď sa takisto tešili na Liptove.

Menej sa darilo ženskej kajakárskej hliadke, ktorá skončila na siedmom mieste. Eliška Mintálová, Zuzana Paňková a Simona Glejteková stratili na víťazné Francúzsky 9,58 sekundy, pričom štyri z dvanástich trestných sekúnd "chytili" na záverečnej bránke.

Mintálová sa zvyšku tímu začala vzďaľovať v prostrednej časti kanála a musela čakať za záverečnou bránkou. Práve tam sa dopustili svojej jedinej chyby Zuzana Paňková a následne aj Simona Glejteková. Slovenky by bez týchto dvoch "ťuknutí" mohli pomýšľať aj na bronzovú priečku, keďže tretie Poľky stratili na Francúzsko 5,93 sekundy. Striebornú pozíciu si vyjazdili Britky (+3,34).