Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 23. marec 2023Meniny má Adrián
< sekcia Šport

V kombinácii na MS po super-G na zlatom kurze Pinturault a Schwarz

Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault počas pretekov super-G kombinácie mužov na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-Méribel 7. februára 2023. Foto: TASR - AP

Pinturault si do slalomového kola (14.30) vybudoval 6-stotinový náskok pred obhajcom titulu Schwarzom, Rakúšan Raphael Haaser stratil 14 stotín.

Courchevel/Meribel 6. februára (TASR) - Francúz Alexis Pinturault a Rakúšan Marco Schwarz si vytvorili najlepšie vyhliadky na titul majstra sveta v kombinácii po jej prvej časti. Trať superobrovského slalomu zvládli v utorok vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel najlepšie a zdolali aj všetky súčasné superstar tejto disciplíny.

Pinturault si do slalomového kola (14.30) vybudoval 6-stotinový náskok pred obhajcom titulu Schwarzom, Rakúšan Raphael Haaser stratil 14 stotín. Francúz a Rakúšan sú však neporovnateľne lepší slalomári, aj keď v tejto zime ďaleko od formy. Obaja navyše disponujú radostnými skúsenosťami zo súťaže všestrannosti, Pinturault má zlato z roku 2019 a na predchádzajúcich MS skončil druhý za Schwarzom, ktorý bol predtým bronzový. Francúzsky borec navyše premenil na víťazstvo aj 10 zo svojich 21 štartov v kombinačných pretekoch Svetového pohára.

Haaser, ktorého sestra Ricarda získala deň predtým v rovnakej disciplíne bronz, mal tiež určité medailové nádeje. Lenže slalom v SP nejazdí, zato Američan River Radamus áno a ten zaostal z Pinturaultom len 59 stotín. Prekvapujúco sa v super-G prepadol favorizovaný Švajčiar Loic Meillard (+1,34 s), ale v prípade slalomového zlyhanie dvojice na čele mohol pomýšľať aj na titul. Podobne Nór Atle Lie McGrath (+1,25). Už 37-ročný Nemec Romed Baumann, obhajujúci vicemajster zo super-G, stratil +1,66, pričom ešte ako Rakúšan bol bronzový v superkombinácii na MS pred desiatimi rokmi.